Кларк МакАртър вкара „златния" гол, с който Отава Сенатърс победи Бостън Брюинс като гост с 3:2 и се класира за втория кръг от плейофите в НХЛ.

МакАртър се завърна снощи на леда, след като почти два пълни сезона не игра поради контузия. Той отбеляза победното попадение след 6:30 мин. игра в добавеното време.

Боби Райън и Кайл Търис вкара два гола в рамките на пет минути през втората третина и изведоха „Сенаторите" напред за 2:1. Техният вратар Крейг Андерсън спаси 28 удара.

Отава преминава първия кръг за първи път от четири години и ще играе с Ню Йорк Рейнджърс.

Изравнителният гол на Патрис Бержерон

Туука Раск спаси 26 шайби на вратата на Бостън, които не можаха да отправят нито един удар в добавеното време. Дрю Стафорд изведе домакините напред в 18-та минута, а Патрис Бержерон в 42-та минута вкара гола, който доведе до продължението.

Серията беше много оспорвана. И шестте мача завършиха с един гол разлика, а четири от тях бяха решени след добавено време.

Отава Сенатърс 4-2 Бостън Брюинс (1-2, 4-3пр, 4-3пр, 1-0, 2-3пр, 3-2пр)