Бостън победи с 3:2 Отава като гост, в пета среща от първия кръг на плейофите в Източната конференция на Националната хокейна лига на САЩ и Канада. Гостите поведоха с 3:2 победи. Давид Пастрнак също отбеляза гол за Брюинс, а вратарят Тука Раск завърши с 41 спасени шайби при драматичния обрат. Отава поведе с 2:0 след попадения на Марк Стоун в първата част, както и на Жан-Габриел Паго във втория период.

Вратарят на Сенатърс - Марк Андерсън, спря 36 удара на противниковите нападатели. Пастрнак даде началото на обрата във втората третина, а Шон Кърали изравни за 2:2 преди края на частта. В продължението отново той осигури драматичната победа в полза на Бостън. Мач номер 6 от серията между двата състава е в неделя в Бостън.

Отава вкара само един гол, но победи Бостън

Минесота остана в серията, Уошингтън с трета победа

Вашингтон победи с 2:1 след продължение у дома срещу Торонто в друга среща от плейофите на Изток. Столичани поведоха с 3:2 успеха в серията. Джъстин Уилямс вкара втория гол за Кепитълс в самото начало на допълнителната част.

Вратарят Брейдън Холтби направи 24 спасявания за Вашингтон. Ти Джей Оши даде аванс за победителите в първата част, но новобранецът Остън Матюс направи резултата 1:1 във втората третина. Звездата на домакините Алекс Овечкин напусна леда с контузия в левия крак още в първия период.

Следващият двубой между двата отбора е на 24 април. Домакин е Торонто.