Българският национален по хокей на лед загуби от Люксембург с 4:10 финалния мач от световното първенство в група III, което се проведе в Зимния дворец в София.

Така нашите хокеисти и догодина ще играят в същата. Люксембург спечели промоция за група II B и ще бъде заменен от Турция, която изпадна.

България ще играе с Люксембург за хокейна титла в група III

„Лъвовете" сразиха Грузия с 9:3

Мачът беше оспорван до 31-та минута, когато резултатът беше равен 4:4. Българите доминираха през повечето време на първата част и чрез голове на Мирослав Василев, А. Йотов и Героги Искренов поведоха с 3:1. В края на третината те допуснаха изравняване.

През втората част А. Йотов успя да вкара четвърти гол 2 29-та минута, след което гостите установиха пълен контрол на мача и вкара 6 безответни шайби.

В мач за трето място Грузия победи Хонг Конг с 14:3, а за пето Южна Африка се наложи над Тайван с 7:3. На седмо място са Обеднинените арабски емирстава. От групата изпада Босна и Хецеговина, чийто отбор не се яви на турнира.