Левски Лукойл загуби срещата си за Купата на ФИБА-Европа, играна тази вечер. Българският състав отстъпи в мач от втория кръг в група "J" от втората фаза на европейския клубен турнир.

Левски Лукойл капитулира при гостуването си на Алба Фехервар (Унгария) с 56:89 (19:23, 18:18, 10:20, 9:28) след много слабо второ полувреме.

Берое привлече американски гард

Баскетболистът идва в Стара Загора от най-високото ниво на Германия

За шампионите това е общо трета поредна загуба за последните осем дни. Българският тим е на последно място в класирането в групата с две поражения от два мача.

Алба Фехервар и Левски Лукойл изиграха равностойни първи 20 минути и на почивката унгарците имаха аванс от 41:37. В играта на българите обаче настъпи спад през третата и четвъртата част и за второто полувреме те вкараха само 19 точки срещу 48 за съперника.

Константин Костадинов игра за Реал (Мадрид) на силния баскетболен турнир в Тенерифе

Костадинов игра за Реал (Мадрид) на силния баскетболен турнир в Тенерифе

15-годишният роден талант се състезава с три години по-големи от него баскетболисти

Унгарците направиха серия от 20:8 в третата четвърт и взеха аванс с 61:45, а в началото на четвъртата записаха 23:4 за 84:51 и без проблеми доиграха мача, който спечелиха с 33 точки разлика срещу български шампион.

Деян Иванов вкара 13 за Левски, Христо Захариев добави 11, а Патрик Рембърт - 10. Джордан Хийт завърши с 22 точки за домакините, 17 добави Алерик Фрийман.

Александър Везенков: Имаме реален шанс за Евробаскет 2012

Баскетболистът на Олимпиакос сподели плановете си за сегашния си отбор, за НБА, за Барселона и за България