Отборът на Левски поведе в серията за третото място в мъжкото баскетболно първенство на България след успех в първия мас над гостуващия Рилски спортист с 99:93 (28:25, 28:17, 20:25, 23:26).

Така възпитаниците на Константин Папазов се нуждаят от още един успех, за да си осигурят бронзовите отличия. Втората среща е също в София на 29 май (петък). Двубоят започна с леко превъзходство на домакините, които нанесоха решаващия удар след серия от 8:0 точки в края на втората част.

Това позволи на "сините" да се оттеглят с аванс от 56:42 на почивката, възползвайки се от яловата игра на съперника в атака в последните 3:19 минути на четвъртината. Левски започна много слабо третата част и към средата й Рилски спортист намали до 56:58. Домакините все пак не допуснаха обрат и преди последната четвърт успяха да натрупат аванс от 76:67.

Последните 10 минути преминаха на приливи и отливи. Първо носителят на купата на България Левски успя да увеличи аванса си до 13 точки, а в последствие гостите от Самоков, шампиони в Балканската лига, съкратиха пасива си до 91:96 само 1:24 минута преди сирената.

Рилски спортист имаше шанс да направи изключително инфарктни заключителните моменти от мача, но Бранко Миркович и Левен Белберов последователно пропуснаха от зоната на трите точки. Тройка на Чарлс Джоунс 23 секунди преди сирената даде аванс от 99:91 на Левски, с което победителят от двубоя беше решен.

Отличен мач за столичани изигра Маркъс Хол, който се отличи с 33 точки, 10 борби и 6 асистенции. Арнас казлаускас вкара 16 точки, а Бойко Младенов допринесе с 12 точки и 7 борби. За Рилски спортист с Драгослав Папич завърши с 30 точки и 9 борби, а Бранко Миркович добави 20 точки.