Юта Джаз спечели стратегическа победа като гост на Лос Анджелис Клипърс с 96-92. В играния рано тази сутрин в Стейпълс Арена мач „джазмените" отнеха домакинското предимство на „ножиците" и ще се опитат в петък в своята зала в Солт Лейк Сити да си осигурят двубой с шампиона от редовния сезон Голдън Стей Уориърс.

През по-голямата от срещата Юта водеше в резултата. В началото на четвъртата част Клипърс водени от Крис Пол (28 точки) и ДжейДжей Редик (26 точки) наваксаха пасив от 11 точки и изравниха за 69-69.

Джеймс Хардън и Хюстън приключиха с рекордите на Ръсел Уестбрук

„Ракетите" постигнаха четвърта победа срещу Оклахома и продължават напред

Голямото усилие отне силите на домакините и те не можаха да се противопоставят в последните минути. Гордън Хауърд вкара 27 точки, а Айфеловата кула Руди Гобер господстваше под кошовете със своите 11 точки и 11 борби.

Юта води с 3-2 победи в серията.