Джеймс Хардън-Брадата вкара 34 точки за четвъртата победа на Хюстън Рокетс над Оклахома Сити Тъндър с 105-99 и класира своя отбор за втория кръг от плейофите в НБА.

Резервата на „ракетите" Лоу Уилямс вкара 10 от своите 22 точки в началото на последната четвърт и помогна неговия отбор да отвърне на последния опит на Ръсел Уестбрук и компания да остане в серията.

Оклахома успя да поведе с 72-77 след 36 минути игра, наваксвайки пасив от 7 точки, който имаше до почивката. Уестброк успя да вкара 10 поредни точки в този период. В третата част рекордьорът по брой "трипъл-дабълс" вкара 20 точки, овладя 5 борби и направи 3 асистенции.

Голдън Стейт разби Портланд и продължава без загуба

Кевеин дюрант се завърна след контузия

Уилямс наниза 8 последователни точки и направи последния обрат в серията и в мача.

С този успех на Хюстън приключиха рекордите на Уестбрук през сезона. Оклахома показа, че наличието на една супер звезда не е достатъчно за постигане на нещо значимо в плейофите.

„Ракетите" ще играят във втория кръг срещу победителя от двубоя Лос Анджелис Клипърс - Юта Джаз.