Тони Паркър наниза 21 точки за разгрома на тима си Сан Антонио Спърс със 102:71 точки над гостите от Сиатъл Суперсоникс в поредна среща от Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада.

Робърт Ори се отчете със 17 точки, докато Мат Бонър и Ману Джинобили вкараха съответно по 17 и 13 т. за петия пореден успех на „шпорите".

Тим Дънкън отново бе много полезен за тима си, като в този мач не се отличи с множество кошове, но бе господар под кошовете и овладя цели 15 отскочили от кошовете топки.

За „свръхзвуковите" най-резултатен бе Рей Алън с 12 точки, а Рашид Луис и Деймиън Уилкинс добавиха по 10 т.

Паркър се реабилитира по най-добрия начин за слабото си представяне срещу Атланта Хоукс в четвъртък, когато завърши със само шест точки и имаше отчайващ процент при стрелбата - 3 от 14 опита.

Сиатъл пък, който загуби със 97:98 в Ню Орлеанс в петък записа своеобразен антирекорд за най-малко отбелязани от тима точки този сезон, записвайки шеста загуба в последните си 10 срещи.

В същото време Далас Маверикс станаха четвъртият отбор в историята на НБА, който три пъти в един сезон постига серия от 10 поредни победи, което се случи още в миналия кръг.

Днес Далас не срещна сериозна съпротива от Денвър Нъгетс, като единственото притеснение бе домакините ще бъде отсъствието на участника в мача на звездите Джош Хауърд. В мача срещу Маями Хийт той се приземи на крака на Джейсън Капоно и изкълчи силно десния си глезен.

Дори без него обаче Маверикс нямаха проблеми срещу „буците" и ги победиха със 115:95., които ще гостуват В понеделник Маверикс гостува в Атланта на местния Хоукс.