Лидерът в източната конференция в НБА Бостън Селтикс продължава слабото си представяне в шампионата през последните дни, след като загуби от Вашингтон със 78:83 като гост. Само преди три дни "келтите" отново паднаха, но този път като домакини от Шарлът.

Загубата от Вашингтон е пета в първенството за Бостън, но не им попречи да запазят първото си място. "Вълшебниците" от Вашингтон пък са четвърти с актив от 19 победи и 16 загуби.

Срещата започна с надмощие на домакините, които поведоха с 4 точки след първата част. Гостите от Бостън отвърнаха на удара и в следващите две четвърти обърнаха нещата в своя полза и поведоха с 5.

В последната част лидерите в конференцията бяха отчайващи и вкараха само 13 точки, докато домакините от Вашингтон я завършиха с 25 и така стигнаха до ценната победа.

С най-голям принос за успеха бе Дешоун Стивънсън с 19 точки, а за Бостън също с толкова се отчете звездата Кевин Гарнет.