Женският национален отбор на България записа тежко поражение в първи плейофен мач от Лига на нациите. "Лъвиците" загубиха с 0:4 срещу отбора на Украйна на стадион "Арена Арда" в Кърджали. Реваншът е на 27 февруари в Анталия, а победителят ще получи място в Лига В за следващото издание на надпреварата.

Украинките натиснаха нашите момичета от самото начало на мача. След само шест минути игра Вероника Андрукив изведе майсторски Роксолана Кравчук, която без проблеми матира Роксана Шахънска и донесе първия гол за Украйна.

В 11-ата минута резултатът можеше да бъде удвоен, но българската вратарка се намеси ключово, излизайки навреме, за да блокира Тамила Кимих.

В 24-ата минута обаче Вероника Андрухив не остави шансове на българската защита, след като нападателката на Украйна се възползва от перфектно центриране на Олга Овдичук и удвои резултата.

През втората част Украйна продължи да доминира тотално на терена в Кърджали. В 85-ата минута неизбежното се случи и Ина Хлушченко отбеляза трети гол в мрежата на Роксана Шахънска след груба грешка в защитата на тима на Силвия Радойска.

В последните секунди на срещата Яна Котук оформи крайния резултат на стадион "Арена Арда" и така украинките записаха изразителна победа след 0:4.

Радойска: Ще има момичета, които дават всичко от себе си