90+3′
Турнир: Мондиал 2022, квалифкации "Европа" Стадион: 'Уиндзор Парк", гр. Белфаст Зрители:
90+3′

Край на мача.

90+2′

Жълт картон за Лафърти.

90+1′

България можеше да стигне до успеха в добавеното време на мача. Десподов центрира от корнер, Митко Илиев бе оставен непокрит и отправи удар с глава, но Пийкок-Фаръл успя да спаси.

86′

Жълт картон за Атанас Илиев.

Снимка 525176

85′

Домакините организираха отлична атака през центъра. Смит намери Макгин пред наказателното поле. Ветеранът намери коридор за стрелба и отправи коварен удар, който след рикошет излезе в корнер.

82′

Лафърти заменя Магенис.

76′

Шут на Кенеди от далечна дистанция е блокиран.

Снимка 525175

75′

Балард е заменен от Смит.

75′

Кенеди влиза на мястото на Савил.

74′

Далас проби отдясно и центрира в наказателното поле, където Макгин овладя и отправи силен удар, който премина опасно покрай вратата.

72′

Карагарен заменя Йомов.

72′

Занев влиза на мястото на Цветанов.

Снимка 525170

72′

Атанас Илиев заменя Гълъбинов.

70′

Жълт картон за Савил.

65′

Макгин заменя Уайт.

Снимка 525169

64′

Макнеър бе забравен от Цветанов отляво. Крилото отправи коварно центриране в наказателното поле, където Антов протегна крак и успя да избие в корнер.

56′

България имаше отлична възможност след една контраатака. Йомов пое топката и пусна отличен извеждащ пас към Десподов. Вратарят на домакините обаче действаше предвидливо и успя да изпревари с малко българския нападател и да предотврати опасността.

Снимка 525174

54′

Втората част започна с натиск на домакините. След поредното центриране от корнер Джони Евънс отправи удар с глава, но Наумов се справи.

48′

Спасяване на Наумов! Каткарт се озова зад защитата на българите при центриране от пряк свободен удар. Кълбото стигна до Уайт, който отправи коварен удар, но Наумов спаси.

Снимка 525168

46′

Митко Илиев влиза на мястото на Антонио Вутов.

45′

Начало на втората част.

45+3′

Край на първата част.

Снимка 525167

45+1′

Жълт картон за Антов.

44′

Десподов взе лентата от напусналия Костадинов.

43′

Георги Костадинов е заменен от Петър Витанов.

Снимка 525173

34′

Десподов центрира от пряк свободен удар. Пийкок-Фаръл не успя да улови, след което топката стигна до Петко Христов. Защитникът се забави да центрира, но все пак го направи. Антов отправи слаб удар с глава над вратата.

33′

Жълт картон за Пади Макнеър.

Снимка 525166

25′

Макнеър центрира от пряк свободен удар. Магенис се измъкна от Антов и от трудна позиция опита удар с глава, който мина над вратата.

24′

Жълт картон за Петков Христов.

Снимка 525164

22′

ГРЕДА! Дейвис пусна хубав пас от дълбочина за Магенис. Нападателят отладя отляво в наказателното поле и центрира остро. Далас бе оставен непокрит от стреля с глава, но гредата спаси "лъвовете".

11′

Футболист на домакините хвърли тъч в наказателното поле, където Магенис отправи слаб удар с глава. Наумов лови без затруднения.

Снимка 525162

6′

Защитата на България не изчисти добре топката. Кълбото стигна до Стивън Дейвис, който стреля от средна дистанция, но неточно.

1′

22. Кенеди 20. Димитър Илиев

България гостува на Северна Ирландия в квалификация от Група "С" за Мондиал 2022 тази вечер. Срещата в Белфаст започва в 21:45 часа.

Страната ни е пътувала 4 пъти за футболен сблъсък до тази дестинация и до момента има само една загуба - с 0:2 в евроквалификацията през 1979 г.

Преди това - през 1973 г. правим 0:0 в Белфаст. Иначе през този век имаме две визити на Северна Ирландия. Едната я спечелихме с 1:0 през 2001 г. след гол на Георги Иванов-Гонзо. През 2008 г. беше последната ни визита в страната, като в контрола бихме отново с 1:0.

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТЪТ В СВЕТОВНАТА КВАЛИФИКАЦИЯ!

"Отиваме да се борим, знаем какво ни чака. Наясно сме със съперника и какъв стил практикува", коментира селекционерът ни Ясен Петров.

Той ще може отново да разчита на Кирил Десподов. Звездата на Лудогорец получи контузия, отбелязвайки гола срещу Швейцария, след като се сблъска с бранителя на гостите Нико Елведи.

Заради въпросната травма Десподов не игра срещу Италия, но замина с тима за Белфаст.

Националите залагат на червеното и тази вечер

"Лъвовете" с резервния екип срещу Северна Ирландия

Сега Десподов вероятно ще започне като титуляр, като заедно със Спас Делев ще подкрепят Андрей Гълъбинов. Селекционерът Ясен Петров е доволен от представянето на двамата ни нападатели в мача с Италия, макар и да не успяхме да отбележим гол във вратата на Джанлуиджи Донарума.

Ясен Петров: Задължително трябва да вкараме гол и да опазим суха мрежа срещу Северна Ирландия

"Няма да е лесно, но ще опитаме"

Още една промяна се очаква да направи Ясен Петров. Ясно е, че десен халфбек ще е Бирсент Карагарен, тъй като другите алтернативи - Страхил Попов и Сисиньо, са с контузии.

Сисиньо и Страхил Попов пропускат гостуването на Северна Ирландия

Проблеми в защита за "лъвовете"

Предполага се, че останалите ще бъдат същите, които треньорът ни пусна при поражението от Италия с 0:2.

Селекционерът на Северна Ирландия Йън Бараклъф води тима си вече 10 мача, но в тях не е записал нито една победа.

Селекционерът на Северна Ирландия: Едва ли България ще се предаде утре