България започва битката за квота за Евро 2020 днес срещу Черна гора, а задачата на Петър Хубчев и повиканите от него играчи няма да е никак лесна.

Това показва и статистиката на "лъвовете" срещу този съперник. До момента двата отбора са изиграли 4 мача, като балансът е 1 победа за България при 2 равенства и 1 загуба. Головата разлика е 7:5 в полза на българския отбор.

Единственият успех, който "трикольорите" са постигали е в световна квалификация, играна на 5 септември 2009 година. Под ръководството на Станимир Стоилов печелим с 4:1 в София, но успехът не идва никак лесно.

Йоветич открива рано резултата, а едва в края на полувремето Кишишев изравнява. Резервата Телкийски довежда нещата до пълен обрат през втората част, а в последните минути Бербатов и Домовчийски оформят крайния успех.

В останалите 3 срещи стигаме до 2 равенства като гост - 2:2 с Пламен Марков начело, и при 1:1 с Лотар Матуес. Загуба с 0:1 в София, този път за европейски квалификации, пък коства поста на Станимир Стоилов в националния отбор на 7 септември 2010 година.