България и Швейцария завършиха наравно 0:0 в квалификационен мач за Евро 2012. Нашият тим изигра силен двубой и на няколко пъти, особено през първото полувреме, бе близо до заветния победен гол, който обаче така и не падна.
Нулевото реми е изцяло в полза на тима от Черна гора, който със своите 10 точки е смело на върха в класирането. Нашият отбор дели трета позиция с Швейцария - с по 4 точки.
Непосредствено преди първия съдийски сигнал букет и плакет получи Стилиян Петров, който изигра своя 100-тен двубой за националния отбор.
Мачът започна с натиск на „трикольорите", който можеше да даде резултат още в 40-ата секунда. Тогава Ивелин Попов получи топката в наказателното поле и моментално отправи удар, за жалост неточен. В 8-ата минута и Макриев бе близо до гола. Таранът засече прецизно центриране на Занев, но коженото кълбо отново не пожела да навести швейцарската врата.
Силните минути на българския тим продължиха, като на два пъти Благой Георгиев опита да застраши Вьолфли с удари от дистанция. В 29-ата минута дойде и най-красивият момент за първата част. Нашите направиха страхотна контраатака, преминала през Ивелин Попов и Макриев и завършена от капитана Стилиян Петров. За жалост обаче ударът на Стенли не намери рамките на вратата.
Секунди по-късно дойде и единственият шанс за гол пред гостите. Рутинно центриране в полето бе перфектно свалено с глава от Щрелер към Фрай, но капитанът на швейцарците би право в тялото на Михайлов.
В началото на второто полувреме Матеус направи първа промяна в тима. На мястото на Макриев на върха на атаката застана повратливият Цветан Генков. Юношата на Локо (Сф) се движеше много по терена, но така й не успя да се освободи на стрелкова позиция. С всяка изминала минута умората казваше своята тежка дума. На два пъти дебютантът Спас Делев отправи точни удари, които обаче по никакъв начин не застрашиха стража на гостите.
Швейцарците от своя страна също имаха своите шансове. Александър Фрай бе най-близо до гола в средата на второто полувреме, но ударът му с глава бе майсторски париран от Михайлов. В края на мача на терена се появиха Здравко Лазаров и Станислав Ангелов, но нулите на светлинното табло останаха непроменени.
Pisatel
на 26.03.2011 в 19:16:12 #108Hямахме чисти положения, не знам защо някои си мислят, че сме ги надиграли. И проблемът не са нападателите, а халфовете. Трябва повече скорост, повече техника. Иначе няма как да вкараш гол на стабилен отбор като Швейцария. Делев и Лазаров имат скорост, не не знаят кога да подадат и в повечето случай тръгват да лъжат защитник.
steiner
на 26.03.2011 в 19:16:03 #107маншафта започна настъплението.........Клозе 3-та минута...

DruGFelLa
на 26.03.2011 в 19:12:43 #106без голмайсор, без плеймейкър и с ялови крила след центъра нищо не става ЕВАЛА на Ивелин Попов и Манолев
Тихомир Ушев
на 26.03.2011 в 19:12:29 #105@Славчо, ами всъщност Германия имат един единствен натурализиран - Какау. Останалите са родени в Германия (Йозил) или са наполовина немци (Кедира, Боатенг). Освен това Германия е много по-имигрантска страна от България. Ще се съгласиш също, че поляците са доста близък народ до немците (играчи като Клозе и Подолски сигурно имат и немски корени), докато бразилците нямат много общо с България. И каква е ползата от обозначението "национален отбор" ако е просто един алтернативен клубен отбор? Съгласен съм с теб, че живеем във време на глобализация, но не е нужно да ускоряваме тези процеси. Не виждам Беларус, Словакия, Естония и т.н. да залагат на бразилци. Между другото - в национала на Естония дори не допускат и етнически руснаци, които са си родени в Естония. България далеч не е най-нетолерантната страна (ако направим съпоставка с такива държави). А иначе Маркиниос гони трийсетака, а за Евро 2012 така или иначе ще е чудо да се класираме и от тази гледна точка поне да си играем с роден национал.
poker
на 26.03.2011 в 19:11:42 #104Ушев е прав---Испания.Бразилия .Италия и Аржентина нямат 4ужденци
Германия си е решила да има 4ужденци--тя и да няма си е силна
В България има много добри игра4и за нашето ниво -българи -- не само в Левски и ЦСКА.
Pisatel
на 26.03.2011 в 19:11:34 #103Трагедия. Повече от 2 точни паса не видях. Всеки извеждащ пас беше в защитник на Швейцария
Нито едно нормално спиране на тази топка не видях. С тия дърводелци е невъзможно да вкараме гол на Швейцария. А добре, че удържахме равенството, защото в края те имаха опасни атаки за разлика от нашите.
Макриев и Георгиев не са за този отбор.
Morientes
на 26.03.2011 в 19:09:56 #102Баси и чалгарите смотани, как не вкараха поне един гол .. Иначе поне се видя, че Матеус е наравил отбор, но му липсва качествен нападател или просто добър нападател.. Като отбор се държахме добре, но пред вратата бяхме ялови и безидейни.. Все пак браво на Матеус.. От банда чалгари накичили се с обеци от тези големите където жените ги носят , и нашарени целите с татуировки като педали да направиш сносен отбор не е малко ..
slonikon
на 26.03.2011 в 19:09:48 #101БРАВО - много ентусиазъм. Защитата беше на ниво, а Ники Михайлов направо ме вдъхнови - много стабилен и мисля, че това вдъхваше увереност и на защитата. Не ни стигна класа в почти всички останали елементи на играта - много брак в повеждането на топката, в подаванията, в завършващия изстрел. ако имаше още поне 2 от класата на Стилян в предни позиции, швейцарците щяха да си тръгнат с пълна кошница!
Slavcho87
на 26.03.2011 в 19:05:33 #100Ushev taka e no vremenata se meniat za da ne ostanesh nazad triabva da se adaptirash vij Germania naprimerno zashto ne igraiat s chisti nemci i za tva sa 2 rite nai dobri v sveta sled Ispaniq sega v momenta
steiner
на 26.03.2011 в 19:01:42 #9900. barbulator | 26.03.2011 20:58 steiner тези ЧГ ще ги бием там на белот-със сигурност
Dokito85
на 26.03.2011 в 18:59:25 #98Черна Гора сензацията на ЕВРО 2012
пожелавам им успех 
Тихомир Ушев
на 26.03.2011 в 18:57:27 #97Крайно време е някой от щаба на национала да скръцне със зъби на Матеус и да му обясни, че при нас няма практика да се запълват дупки чрез викането на чужденци. (ако Матеус няма такова намерение, то тогава му се извинявам и подобно напомняне не би било нужно).
Тихомир Ушев
на 26.03.2011 в 18:55:38 #96@Славчо, това е безумие. Маркиниос да си играе за национала на Бразилия, България не е приют за играчи, които не могат да се котират за собствения си национал. Дембеле вече е национал на Мали (дори записа мач за африканската държава) и не може да играе за България. Как пък не ви омръзна от тези чужденци...заради тази мания да се тикат бразилци по националните ни отбори предпочитам да не се класираме за големи първенства. Не мога да разбера каква е логиката да искаме от българските играчи да се стараят за национала, при положение, че им се готвят чуждестранни заместници. За сведение - българската халфова линия доминираше над швейцарската, а швейцарската полузащита се справи с тази на Испания.
steiner
на 26.03.2011 в 18:55:35 #95191. Punka | 26.03.2011 20:52 Великият свети спас ДЪРВОДЕЛЕВ нищо не игра в тоя мач. да се изгони от национала,като Бербатов,нали говедо просто?

paro
на 26.03.2011 в 18:55:13 #94Като цяло липса на опит и все пак си мисля, че Божинов имаше място през второто полувреме. Някой от играчите няма да е лошо да направят трансфери в чужбина поне в средноевропейски тимове.
hari_832
на 26.03.2011 в 18:55:01 #93hari_832 | 26.03.2011 12:38 мача е 0:0 залагайте
Punka
на 26.03.2011 в 18:52:51 #92Великият свети спас ДЪРВОДЕЛЕВ нищо не игра в тоя мач.
Dokito85
на 26.03.2011 в 18:52:32 #91steiner
на 26.03.2011 в 18:52:13 #90Благодарим ти,хер Матеус!С наличния материал-толкоз!Дано БФС го остави и за световните квалификации.Тези приключиха за нас.Пожелавам успех на Черна Гора на европейското.
Тихомир Ушев
на 26.03.2011 в 18:51:55 #89Стойностен двубой и поздравления за родните играчи - показаха голям хъс и много добри умения. Фамозно представяне на Ивелин Попов и Цветан Генков. Много солидна игра в защита срещу единствения тим, който в последно време има победа в официален мач над световния шампион. Видяхте, че без натурализирани стимулът се върна и имаше живец в играта...на моменти се забелязаха и доста твърди влизания, дано не са се получили контузии.