Настоящият световен шампион Себастиен Льоб продължава да води след втория ден на Рали "Сардиния". Френският пилот на Ситроен се стреми към четвърта победа за тази година в световния шампионат и трета последователна победа в това рали.

Льо има преднина от 37 секунди пред втория в подреждането Маркус Грьонхолм с Форд.

Финландският пилот спука гума, но въпреки това не само продължи да кара, но и спечели четвъртия и шестия етап за деня, с което намали малко аванса на Льоб. 

"Завърших втория етап и тогава видях, че резервната гума е съборена от задната част на колата. Имах и спукана задна гума, така че трябваше да бъда много стабилен в следващите етапи", каза Грьонхолм.

Друг пилот на Форд - Мико Хирвовен е трети. Дани Сордо от Испания е четвърти, а надпреварата завършва в неделя.

В генералното класиране за шампионата Льоб води на Маркус Грьонхолм с три точки, но Форд води при конструкторите с 9.