Отборът на Монтана допусна поражение с 1:2 от арменския Пюник във втората си контрола в Алания, където тимът е на подготовка.

Първото полувреме беше доста равностойно и завърши без промяна на резултата, но през втората част, съперникът на "сините" отбеляза два гола в рамките на едва шест минути. Първо в 56-ата минута, когато топката бе засечена след центриране на корнер от футболист на Пюник и той се разписа, а след това в 62-ата с шут от границата на наказателното поле мрежата на монтанци бе поразена за втори път.

Монтана надви елитен казахстански тим в контрола

Тимът от Втора лига се наложи с 2:1

Почетното попадение за българския отбор бе дело на Николай Цветков. Демона намали изоставането в 74-ата минута след изпълнение на фаул.

Участие в срещата не взеха единствено юношите на отбора Стефан Каменов, Пиер Пиеров и Владислав Цеков.

Монтана: Марин Орлинов, Стефан Цонков, Иван Михов-кап., Румен Трифонов, Владимир Айтов, Димитър Илиев, Борислав Дамянов, Никола Гавов, Мирослав Антонов, Тони Тасев, Владислав Мисяк (Ивайло Василев, Даниел Георгиев, Галин Ташев, Атанас Илиев, Николай Цветков, Сергей Георгиев Йордан Йорданов).