Монтана победи с 2:1 елитния казахстански Атирау в контролна среща, играна в Турция.

Двубоят започна отлично за българския тим и при една добра атака Николай Цветков изведе Сергей Георгиев зад отбраната и той не сбърка.

До края на първата част възпитаниците на Ферарио Спасов направиха още няколко пропуска.

Атируа изравни резултата в 62-ата минута след центриране в наказателното поле, при което защитата на българския тим не се ориентира добре.

В 83-ата минута Йордан Йорданов бе фаулиран в наказателното поле, а Мирослав Антонов реализира от бялата точка.

Монтана: Ивайло Василев, Даниел Георгиев, Иван Михов-кап., Галин Ташев, Стефан Цонков, Димитър Илиев, Тони Тасев, Йордан Йорданов, Атанас Илиев, Николай Цветков, Сергей Георгиев (Владимир Айтов, Румен Трифонов, Никола Гавов, Мирослав Антонов, Владислав Мисяк, Борислав Дамянов, Стефан Каменов, Владислав Цеков).