Сблъсъкът между Италия и Уругвай от Група „D" приковава вниманието на футболните фенове по света. И двата отбора имат по 3 точки, но „Скуадра адзура" разполага с по-добра голова разлика, което означава, че ще продължи за осминафиналите и при равенство.
Селекционерът на Италия Чезаре Прандели ще направи сериозни промени в състава. Очаква се тактикът да заложи на схемата на игра на италианския шампион Ювентус (3-5-2), като освен това се в стартовия състав по всяка вероятност ще видим поне 6 играчи на „бианконерите".
Голямата въпросителна около състава на Италия е свързана с нападателната двойка. На вчерашната тренировка Прандели изпробва два варианта: Балотели - Касано и Балотели - Имобиле. Очаква се все пак специалистът да заложи на първия вариант.
В състава на Уругвай са вдъхновени от победата с 2:1 над Англия в предишния кръг. Нападателят Луис Суарес се намира в превъзходна форма, което няма как да не тревожи отбраната на Италия. Неговият партньор в предни позиции - Единсон Кавани също е изключително опасен, още повече, че той познава отлично италианската отбрана, след като години наред игра в Серия „А".
Вторият мач в групата е между Коста Рика и Англия. Костариканците изненадващо спечелиха първите си два двубоя и тази вечер излизат за добро настроение и тонус. Британците пък вече стегнаха куфарите и се подготвят за последния си мач на Мондиал 2014, след който летят обратно за Острова.
„Всички сме много разочаровани от ранното отпадане. Надявам се да се представим добре срещу Коста Рика и да спечелим поне последния мач в групата", каза голямата звезда на британците Уейн Руни.
По-късно през вечерта ще се изиграят и последните два мача от Група „С". Колумбия, която вече е сигурен осминафиналист, се изправя срещу Япония. В другата среща Кот д'Ивоар ще премери сили с Гърция.
M6
на 24.06.2014 в 14:02:33 #8A бе важното е да стане хубав мач. Нека продължи по-добрият. Италия обикновено се измъква в такива ситуации, но аз бих заложил на Луис Суарес и компания.
Grande_Capitano
на 24.06.2014 в 13:08:01 #7Fox, и на мене много ми се иска, ама не виждам как ще стане, особено без Де Роси. А Прандели много се оплете : какъв е тоя Касано, защо Киелини в тази трагична форма а не Бонучи, Верати на пейката вместо Мота... Не ми се мисли за довечера. GAD, приготви ли смъртоносницата ??
GAD
на 24.06.2014 в 11:32:40 #6Слагам бутилка 5 годишна гроздова бас, че жабарите отново ще минат между капките. Мача го виждам така: урусите ще натискат, а жабетата ще вкарат някой случаен гол я от контра, я от рикошет. Не изключвам и съдиите да помогнат.
fox
на 24.06.2014 в 10:52:28 #5Гледам, типичния фен на Интер - подкрепя почти всеки отбор, играещ срещу Италия... Jackal, Твоята логика(влиянието на футболисти от някой клуб) важи повече за отборите на маврите май... Иначе да, италианците могат и да се провалят довечера, но по-вероятно е, да се измъкнат от групата... За ужас на американеца...
Amerikanec
на 24.06.2014 в 10:24:04 #4нулева интрига в този решен мач - Уругвай отдавна се класира, жабите вече запазиха билети за презокеанския полет....
bergomi
на 24.06.2014 в 08:48:03 #3Интересен мач със сигурност, твърдо за Урусите
Don Korleone 3 0
на 24.06.2014 в 08:15:26 #22. Grande_Capitano | 24.06.2014 10:21 Прандели, говедо, не си прави експерименти : с 3-5-2 отиваме на разлика, това в Ювентус може и да минава, ама тука не играем с Перуджа !! ====================== Ewaла българино ...........
Grande_Capitano
на 24.06.2014 в 07:21:54 #1Прандели, говедо, не си прави експерименти : с 3-5-2 отиваме на разлика, това в Ювентус може и да минава, ама тука не играем с Перуджа !!