Националният селекционер на Кот д'Ивоар Емерс Фае разкритикува германските национали за неспазване на принципите на феърплея след загубата на "слоновете" с 1:2 на Световно първенство. Той посочи като пример ситуация в 80-ата минута на мача, когато защитникът Вилфрид Синго се контузи при сблъсък с германския нападател Кай Хавертц, след което изрита топката извън границите на игрището. Според него Бундестима е постъпил неспортсменски, като не е върнал топката на противника си след подновяването на играта. 

Ето какво сподели предводителят на африканския отбор:

"Ние гледаме на тези отбори като на модели за подражание за развитие, така че бях малко разочарован от липсата на феърплей от страна на Германия. Що се отнася до младия германски бранител, просто му казах да остане скромен. Да, той направи страхотен мач и играе за много силен отбор. Но не мисля, че трябва да говори лошо за нас само защото резултатът беше 1:1 и отборът му искаше да спечели. От велика футболна нация като Германия очаквате повече уважение и феърплей. Когато Синго падна контузен, очаквахме да ни върнат топката".

Германия победи Кот д'Ивоар в мач от Мондиал 2026

Германия не се отказа до последно и обърна борбен Кот д'Ивоар в последния момент

Бундестима се наложи с 2:1