Карлос Алберто Парейра напусна поста селекционер на ЮАР. От африканската страна разчитаха на бразилския спец да води тима на Мондиал 2010, на който са домакини.

Новината съобщи Лейла Парейра, съпруга на треньора. „Той вече го реши, следващия месец се връща в Бразилия", заяви тя пред всекидневника „Фоля". За сега не се съобщават причините за решението на Парейра, освен, че са лични.

Селекционерът изведе „златистите" до четвърта световна титла през 1994 г. в САЩ. На мондиали той е водил още Кувейт, Саудитска Арабия и ОАЕ.