Спасяване на Субашич!

120′

Край на драмата!

Хърватия срещу Русия на 1/4-финалите!!!

Русия победи Испания с 5:4 след изпълнение на дузпи и е на четвъртфинал на Мондиал 2018

Русия отне мечтата на Испания за триумф на Мондиал 2018 след драма с дузпи

Коке и Яго Аспас провалиха "Ла Роха"

120′

Старт на ударите от бялата точка.

120+1′

Край и на второто продължение.

Следват дузпите!

116′
Снимка 365917

Източник: FIFA.com

ШМАЙХЕЛ СПАСЯВА!!!

ПРОПУСК НА МОДРИЧ ОТ БЯЛАТА ТОЧКА!!!

115′

Жълт картон за Йоргенсен.

114′

ДУЗПА!

Модрич изведе по чудесен начин Ребич, който бе повален в наказателното поле.

Питана посочва бялата точка!

Снимка 365916

113′

Слаб изстрел на Йоргенсен.

Възможността бе добра за Дания.

109′

Бадел сменя Манджукич.

108′

Систо влиза на скорост в полето на съперника.

Получава топката и стреля по диагонала!

Топката не попада в целта.

106′

Систо сменя Брейтуайт.

105′

Старт на последната част от играта.

Единственото, което остава, са дузпите...

105+1′

Край на първото продължение.

99′

Изстрел на Шьоне!

Топката преминава встрани от целта.

98′

Крон-Дели сменя Дилейни.

97′

Крамарич сменя Перишич.

95′

Три поредни изпълнения на Кнудсен на... тъч.

Неговите странични хвърляния са като корнери.

Именно след такова дойде и голът за хърватите.

90′

Старт на първото продължение.

90+3′

Край на редовното време.

Следват продължения.

90+1′

Ракитич стреля!

84′

Перишич засича с глава центриране на влезлия преди няколко минути на терена Пиварич.

Топката "каца" върху горната част от мрежата на вратата, пазена от Шмайхел.

83′

Ковачич се връща в игра.

82′

Лошо падане на Ковачич.

Изглежда, че той удари както рамото, така и лицето си.

80′

Пиварич сменя Стринич.

78′

Ребич стреля силно!

Шмайхел лови!

Добра възможност за хърватите.

Снимка 365888

75′

Претенции на Поулсен към главния съдия.

Питана е категоричен, че Юрари е извършил нарушение.

71′

Ковачич заменя Брозович.

66′

Йоргенсен сменя Корнелиус.

56′

Нова добра възможност пред Брейтуайт!

Този път късмет за хърватите, след като футболистът на Дания се разминава с топката.

51′

Далеч по-спокойно начало на вторите 45 минути.

Двата тима явно ще внимават да не получат ново попадение, тъй като то може да се окаже от определящо значение.

46′

Шьоне сменя Кристенсен.

Снимка 365894

45′

Старт на вторите 45 минути.

45+1′

Стартът на първото полувреме беше уникален и безкрайно неочакван. След само 4 минути игра вече бяха реализирани две попадения - по едно във всяка врата.

Още по-неочаквано бе това, което направиха футболистите на Харейде, излезли напред в резултата след 55 секунди игра, за нещастие на съперника, който дори в последните дни си позволи да говори за спечелване на световната титла.

Откриващото попадение в мача реализира Матиас Йоргенсен, като той се възползва по чудесен начин от разбъркване в полето на хърватите и даде ранно предимство на състава си.

Радостта на датчаните обаче трая около 3 минути, след които статуквото бе възстановено. Голмайстор за "шахматистите" бе Марио Манджукич.

Последваха силни минути за Хърватия, като последователно Ребич, Ракитич и Перишич бяха близо до реализирането на трети гол в мача, но Каспер Шмайхел бе на висота и отрази всички опасности пред вратата си.

Малко преди края на първото полувреме Кристиан Ериксен центрира от далечна дистанция, но вместо топката да бъде отиграна от датски футболист, се насочи застрашително към мрежата на Субашич. След рикошет в сглобката на вратата, кълбото излезе в аут.

До почивката Ракитич още веднъж имаше шанс да се разпише, но не успя да го направи.

45′

Почивка.

44′

Шмайхел лови.

Добро спасяване на опитния страж.

42′

ГРЕДА!

Топката се отбива в сглобката на хърватската врата, след далечен изстрел на Ериксен.

39′

Малшанс!

Модрич центрира в наказателното поле, където над всички се извисява Ловрен.

Ударът му с глава минава на сантиметри от целта!

32′

Пробив на Ериксен по дясното крило и центриране на лидера на Дания!

Вратарят на Хърватия спасява.

29′

Ракитич! Ребич! Перишич!

Три поредни спасявания на Шмайхел!

Снимка 365887

Чудесна изява на стража на датчаните.

27′

Шанс за Брейтуайт!

Субашич спасява!

Страхотна възможност за Дания.

23′

Шанс за Ериксен!

Ударът му е отразен от бранител.

Корнер за Дания.

22′

Отборът на Дания получи едва второто попадение във вратата си в своите последни 7 срещи.

Малшанс за Шмайхел.

20′

Манджукич пада в наказателното поле.

Претендира, че е бил съборен от съперников футболист.

Реферът Питана е категоричен, че това не е вярно.

17′

Голът на Йоргенсен бе първи за него в националния отбор на Дания.

Какъв момент само това да се случи...

Снимка 365885

15′

Манджукич участва във всяко разиграване за хърватите в предни позиции.

Най-дейният футболист на терена, до момента.

10′

Фаул срещу Модрич в централната част от терена.

Нарушението е на Дилейни, който може да пропусне евентуален следващ мач на отбора си, ако получи официално предупреждение.

4′

ГООООООООООООООООООООООООЛ!!!

1:1!

Снимка 365884

Манджукич връща хърватите в срещата!

Разбъркване в полето на Дания и резултатът е изравнен.

1′
1′

Феновете на Хърватия показаха 100-метров национален флаг по улиците на Нижни Новгород.

Снимка 365874

1′

Запалянковците и на двата отбора изглеждат готови да стартират подкрепата за любимците си.

Снимка 365873

Снимка 365872

1′

Феновете на Хърватия окупираха града.

Сякаш са в родния Загреб.

Снимка 365871

1′
Томас Дилейни: Сега Кристиан Ериксен отново ще има възможност да блесне

Съотборник на Ериксен: Срещу Хърватия Крис отново ще има възможност да блесне

"Поставете го в една Барселона и ще видите за какво ви говоря"

1′
Кристиан Ериксен с върхово постижение на Мондиал 2018

36 километра. Такова е неговото постижение

1′
Николай Тодоров пред ТОПСПОРТ: Франция вдига нивото си от мач на мач, назрял е моментът Хърватия да стигне далеч

"Вината за слабия мач на Кристиано Роналдо е на играчите на Уругвай в защита"

1′
Иван Ракитич: Ако спечелим Световното първенство, всички можем да се пенсионираме на момента

"Тук сме за нещо голямо"

1′

Първи съдийски сигнал!

1′

Калинич Систо

Отборите на Хърватия и Дания се изправят в непредвидим осминафинален сблъсък от програмата на Мондиал 2018.

Лука Модрич мечтае за голям триумф с Хърватия

"Искам да повторим постижението на нашия тим от Мондиал 1998"

Двата отбора за пръв път ще се срещнат на Световни финали. Те имат общо 5 мача помежду си, като балансът е равен: по две победи и едно равенство.

Специалистите дават предимство на "шахматистите" заради по-силното им представяне в групите и безспорната класа на халфовете и нападателите им, които играят в най-силните европейски клубове. "Червения динамит" обаче може да избухне във всеки момент, както го е правил неведнъж на големи първенства.

Испания и Русия се изправят един срещу друг на 1/8-финал от Мондиал 2018

Испанците искат да разплачат цяла Русия

Очакват ни много големи емоции на "Лужники"

Дания ще се стреми да изравни най-доброто си постижение на световно първенство - място в топ 8. Скандинавците действат подчертано дефанзивно и вкараха само два гола в трите мача в групата, но те им бяха достатъчни за победа над Перу и равенство с Австралия.

Добрата новина за Харейде е завръщането на Юсуф Поулсен. Нападателят на РБ (Лайпциг) не игра срещу "петлите" заради наказание, но днес ще е титуляр. Атаката ще води Николай Йоргенсен, по десния фланг ще му помага Пионе Систо, а зад Ериксен ще действат Ласе Шьоне и Томас Дилейни.

Уругвай победи Португалия с 2:1 и е на четвъртфинал на Мондиал 2018

Блестящ Кавани изстреля Уругвай към четвъртфиналите и прати Роналдо у дома

"Урусите" надвиха "мореплавателите" с 2:1

В Хърватия вече започнаха сравненията между селекцията на Златко Далич и звездния състав, който стигна до бронзовите медали на Мондиал'98. Сегашният старт на "ватрените" дори е по-силен и това само покачва очакванията. Много днес отново ще се очаква от лидерите Лука Модрич, Иван Ракитич, Марио Манджукич и новата звезда - Анте Ребич.

Главен съдия на мача в Нижни Новгород е аржентинецът Нестор Питана, с помощници Ернан Майдана и Хуан Пабло Белати. Със системата ВАР ще се занимават Мауро Вилиано, Гери Варгас (Боливия), Роберто Диас Перес (Испания) и Даниеле Орсато.

Франция победи Аржентина с 4:3 и се класира за четвъртфиналите на Мондиал 2018

Съвременна класика! Франция изхвърли Аржентина от Мондиал 2018 след епичен мач в Казан!