Съперниците на България в квалификационна група 8 за Мондиал 2010 Черна гора и Република Ирландия завършиха 0:0 на градския стадион в Подгорица. През второто полувреме домакините изпуснаха победата, като най-близо до гола бяха Дринчич, Йоветич и резервата Вукчевич на 2 пъти.
С ключовите си спасявания вратарят на "зелено-белите" Шей Гивън се превърна в герой на мача. Най-чистото положение за ирландците пък беше пропуснато от Ейдън Макгийди. След този мач Черна гора има 2 точки, докато Република Ирландия е с 4.
Черна гора - Република Ирландия - 0:0
състави:
Черна гора: Полексич, Павичевич, Батак, Танасиевич, Йованович, Дринчич, Пекович, Зверотич, Йоветич, Вл. Божович (54-Вукчевич), Вучинич
Ейре: Гивън, Финън, О'Шей, Дън, Килбейн, Макгийди, Уилън, Ст. Рийд, Хънт, Дойл, Кийн
жълт картон: Пекович (Ч)
главен съдия: Стем Калдма (Естония)
КомБат
на 10.09.2008 в 20:35:30 #12С Трапатони начело какъв да е резултатът?
Аз очаквах даже -1 на -1 
BLOODandHONOUR28
на 10.09.2008 в 20:34:42 #11леле Отмар Хицфелд с наи срамна загуба в кариерата си на тренер
вуйчо
на 10.09.2008 в 20:33:17 #10Германия-Финландия 3:3

dimi3
на 10.09.2008 в 20:33:14 #9Истината е че ще берем много ядове с Грузия а и не само с тях
11-4
на 10.09.2008 в 20:30:28 #8Трети сме, мога да се подпиша. Ония балканците и тука ше ни откраднат 2 точки, без да броим мъката, която ни чака в Кипър и Грузия. От мача на 5 окт. зависи много. Жалко за Марто и Бербатов - това им е последния шанс да направят нещо запомнящо се с националната фланелка

polstena
на 10.09.2008 в 20:29:00 #7ob
dimi3
на 10.09.2008 в 20:24:26 #6Верно е че ги мързи, но за разлика от нашите мързели, винаги си взимат тяхното. А ние редовно си изпускаме питомното
tvorec
на 10.09.2008 в 20:22:33 #5дими3 Жабарите не се напъват то си личи ,че не им се играе
dimi3
на 10.09.2008 в 20:21:47 #4гледате ли в момента какъв зор дава Грузия на Италия ?
babait
на 10.09.2008 в 20:14:51 #3FT Moldova 1-2 Israel FT Latvia 0-2 Greece 83' Switzerland 1-1 Luxembourg ---------------- Бааааси групата, копелета.. Гърците верно са много набожни..явно..
tvorec
на 10.09.2008 в 20:09:53 #2Пълни дървета са Ейре .. не вземем ли 2-рото място просто не знам
babait
на 10.09.2008 в 20:09:43 #1Клинси: май е рано за подобни сметки, но равенствата между преки конкуренти, винаги са добре дошли, де..