Силен старт в новия сезон записаха българските представители в олимпийското карате. Нашите каратеки спечелиха престижното второ място в крайното класиране на елитния традиоционен турнир за юноши, младежи, мъже и жени в Риека (Хърватска).

С отличната си игра представителите на карате клуб Никон завоюваха един златен медал на Денислав Стоянов в категория 55 кг, сребро и бронз на Роберто Петров в кат. +70 при юношите и в кат. +76 при младежите.

Иван Петков изигра пълен брой срещи, но за съжаление отстъпи в мача за бронза. Междувременно в Берлин по същото време над 2000 състезатели от 40 държави мериха сили на един от най-силните и мащабни турнири в Европа BANZAI CUP 2018. България бе представена от 10 състезатели от КК Никон, които записаха впечатляващи успехи.

Теодора Цанева грабна златото, като отново бе далеч над всички и не допусна съперничките й да отбележат дори оценка. Матей Георгиев и Радослав Петров стигнаха до финалите и завоюваха сребърни медали, а Никола Седефчов спечели бронз. На косъм от отличията останаха Никола Зафиров, Николай Дюлгеров и Даниел Минчев, отстъпили в мачовете си за третото място.

Предстоят редица подготвителни турнири, след което на 20 и 21 октомври е турнирът за националната купа за всички възрасти в Габрово, веднага след това в Мексико е насрочена световната младежка лига, на която шампионите на страната от КК Никон също ще защитават честта на България.

Японският майстор Казуаки Курихара прие поканата на Българска федерация по шотокан карате