Шампионът Лудогорец допусна тежка загуба от Карабах с 2:7 и се превърна в първият български отбор, който получава 7 гола в игрово време на мач от европейските клубни турнири като домакин. Все пак за отбелязване е фактът, че седемте гола бяха допуснати сред 120, а не сред 90 минути игра, тъй като се играха продължения.

До този момент 3 тима имат записани поражения с 5 гола разлика в европейските турнири на свой терен, но след 90 минути игра.

Локомотив (София) допуска загуба с 1:6 от Андерлехт през сезон 1977/78 в турнира за Купата на носителите на национални купи. В кампанията 1988/89 Славия пада от Партизан с 0:5 в турнира за Купата на УЕФА. Същият резултат инкасира и Литекс от Спартак (Москва) през сезон 1998/99 в Шампионската лига.

Катастрофа! Унижение! Срам! Карабах размаза Лудогорец със 7:2 насред Разград!