Манчестър Юнайтед нанесе тежка загуба на шампиона Лестър насред неговия "Кинг Пауър", печелейки категорично с 3:0 в последния мач от 24-я кръг във Висшата лига.

Така след грешните стъпки на Ливърпул и Арсенал, "червените дяволи" са само на точка от Топ 4. За момента футболистите на Жозе Моуриньо са с актив от 45 точки, докато "мърсисайдци" и "артилеристите" са съответно с по 46 и 47 пункта. Втори е Тотнъм с 50, а лидерът Челси има в актива си 59 точки.

НА ЖИВО: Лестър - Манчестър Юнайтед, "дяволите" на Жозе мачкат шампиона!

Шампионът приема хората на Жозе Моуриньо

През седмицата "червените дяволи" пропуснаха да победят у дома Хъл Сити, макар че се скъсаха до пропускат, така че днес успехът бе ключов и в графата задължителни.

Срещата започна с домакински натиск в първите 5 минути, който обаче не водеше до положения пред Давид Де Хеа, с изключение на няколко изсипани топки пред вратата на испанския страж.

Юнайтед търпеливо разиграваше в средата на терена, търсейки пространствата в отбраната на "лисиците", които и в този мач бяха доста.

Маркъс Рашфорд можеше да открие резултата, след като получи топката на точката на дузпата в средата на полувремето, но ударът на младия нападател мина над вратата.

Постепенно играчите на Жозе Моуриньо овладяха инициативата и след 30-та минута установиха пълен контрол над срещата. В 35-та минута отново Рашфорд можеше да открие с плътен удар по диагонал от наказателното поле, но Каспър Шмайхел, също като баща си - Петер, демонстрира страхотния си рефлекс и изби кълбото в корнер, макар че летеше през куп от играчи.

Трудът на гостите логично бе възнаграден в края на първата част, когато играчите на Манчестър нанесоха двоен удар по амбициите на съперника в рамките на минута и половина.

Хенрих Мхитарян се възползва от грешка на Роберт Хут и успя да надбяга защитата на "лисиците", за да може арменецът да открие с удар от наказателното поле за 1:0!

Буквално в следващата атака Валенсия намери Златан Ибрахимович, който със силен удар по земя матира Шмайхел - 2:0 за Манчестър, отбелязвайки своя гол №20 от началото на сезона!

Второто полувреме започна с две смени, а идеята на Клаудио Раниери бе да се опита да вкара повече мощ в атаката, пускайки в игра Демарая Грей и Анди Кинг.

Уви, и това не помогна, а гостите отново бяха безпощадни!

В 49-та минута перфектна комбинация между Хуан Мата и Хенрих Мхитарян завърши с извеждащ пас към испанеца, който от 3-4 метра срещу Шмайхел сложи точка на спора - 3:0!

Отново Мата бе изведен очи в очи с Шмайхел минути по-късно, но футболистът на Манчестър изигра положението прекалено несериозно.

До края на срещата Мхитарян можеше да се разпише още веднъж, но негов удар от движение прелетя над вратата на Шмайхел.

Лестър не създаде реална голова опасност през второто полувреме, с изключение на удар на Марез от пряк свободен удар, облизал външната част на мрежата.

Така Манчестър Юнайтед се върна на победния път във Висшата лига, а Жозе Моуриньо може да е доволен от продукцията на своите футболисти днес, които счупиха каръка пред гола. На обратния полюс е Лестър, който вече е само на точка от зоната на изпадащите.