Уест Хем загуби домакинството си на Манчестър Юнайтед, в среща между двата тима от 20-ия кръг на Висшата лига.

Двубоят в Лондон завърши при резултат 0:2.

Първото попадение за гостите вкара появилият се като резерва ветеран Хуан Мата.

Точен за 0:2 бе Златан Ибрахимович.

Уест Хем игра почти цял мач с човек по-малко, след като Софиан Фегули бе изгонен след едва 15 минути игра.

Снимка 270942

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

НА ЖИВО: Уест Хем - Манчестър Юнайтед

"Червените дяволи" спечелиха последните си 5 срещи в Лигата

Гостите от Манчестър се намират в брилянтна форма, като тимът успя да спечели последните си 6 мача от Висшата лига, като по този начин се доближи до челната четворка.

Класиране Англия Премиершип

Вижте местата на отборите в таблицата

Днес обаче на тима на Моуриньо не му бе никак лесно, като въпреки че играха в намален състав, футболистите на Уест Хем демонстрираха характер и само липсата на късмет ги лиши от първи гол в двубоя.

Отборът на Славен Билич най-после успя да се надигне и да спечели 3 от последните си 5 двубоя на елитно ниво, но този път нямаше шанс.

Снимка 270943

Единственият отсъстващ от състава на Юнайтед беше контузеният Шоу, докато в редиците на лондончани аут заради травми бяха Оксфорд, Колинс, Сако, Арбелоа и Масуаку.

Юнайтед отстъпи пред "чуковете" при визитата си през миналия сезон, но преди това отборът не бе губил няколко поредни гостувания от този противник - по-точно казано от 2007-а година.

Тази вечер нищо подобно не се случи.

Снимка 270938

В миналия кръг Уест Хем загуби гостуването си на шампиона Лестър с 0:1, докато Юнайтед победи много драматично Мидълзбро с 2:1 на свой терен.

Манчестър Юнайтед обърна Мидълзбро на "Олд Трафорд"!

Недоспал, некадърен рефер едва не развали новогодишния кеф на "червените дяволи"!

Златан за малко да обясни нагледно на Мейсън къде е сбъркал

Днес до подобна драма не се стигна, но въпреки това феновете на гостите трябваше да чакат до 64-ата минута, за да видят първото попадение в мача.

То бе дело на Хуан Мата, който се появи на терена като резерва. Испанският ветеран бе точен след асистенция на Рашфорд.

Хуан Мата: Жозе Моуриньо каза да действам и аз го направих

Мата: Жозе каза да действам и аз го направих

"Доволни сме от победата"

Крайното 0:2 оформи Ибрахимович, възползвал се от грешка в защитата на съперника в 78-ата минута.

Въпреки опитите си, до края на срещата домакините не успяха да върнат инкасирания гол и двубоят завърши с успех за "червените дяволи".

Снимка 270936

С него те се изравниха с петия в подреждането - Тотнъм и доближиха неприкосновения до момента Топ 4 в Англия.

Уест Хем остава под номер 12, като това беше 10-ото поражение за състава през сезона.

Жозе Моуриньо: Ние сме шампионите... на лошите съдийски решения!

Жозе: Ние сме шампионите... на лошите решения!

"Рашфорд има ДНК-то на Манчестър Юнайтед в себе си"