Манчестър Юнайтед победи Мидълзбро в среща от 19-ия кръг на Висшата лига.

Двубоят на митичния "Олд Трафорд" завърши при резултат 2:1.

Точен за гостите беше Грант Лийдбитър, докато за домакините се разписаха един от безспорно най-добрите футболисти на терена в мача - Антони Марсиал, както и Пол Погба.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се в Манчестър:

НА ЖИВО: Манчестър Юнайтед - Мидълзбро

Рекордът на Жозе не е под въпрос

За съжаление в централна фигура в срещата се превърна арбитърът Лий Мейсън, който отмени, по думите на всички специалисти на Острова, "абсолютно чист" гол на Златан Ибрахимович.

Снимка 270681

Ибра имаше сериозен стимул в днешното домакинството на тима си. Златан бе под пара през цялата 2016 година и реализира точно 50 гола за календарната година. Броят се всички турнири на клубно ниво.

Лидерът в тази класация Лионел Меси има 51 попадения, като пред Ибра се откри възможност. Един гол щеше го изравни с Меси на върха, а два щяха го направят едноличен номер 1 по голове за 2016-а.

Юнайтед се намира в най-добрата си форма от началото на сезона и отборът на Жозе Моуриньо натрупа на сметката си четири поредни победи във Висшата лига, преди двубоя днес.

Освен това Специалния нямаше много проблеми с контузени играчи и само Рууни и Шоу отсъстваха от състава.

Снимка 270695

Гостуващият тим имаше също два проблема с играчи. Фишер бе контузен и бе аут поне до края на следващия месец, докато Барахан беше наказан и също пропусна мача.

Юнайтед категорично бе по-добрият състав на терена, като в дадени моменти от мача притежанието на топката достигна 70% в полза на "червените дяволи".

Снимка 270686

Само през първата част на два пъти Марсиал и в цели три случая Погба можеха да открият резултата, но късметът (по-скоро липсата на такъв) не им позволи да го направят.

Французинът дори нацели гредата зад вратаря на съперника, след уникално изпълнение на задна ножица.

Снимка 270683

Най-спорното и определящо решение в мача дойде 5 минути преди почивката, когато след шут на Марсиал, карате-добавка на Златан прати кълбото зад голлинията на Боро.

Снимка 270693

Реферът Мейсън обаче сигнализира, че Ибра е нарушил правилата и е извършил фаул в атака.

Шведският гигант определено не беше съгласен с отсъждането на арбитъра, като побърза да се допита до него за наглед не особено категоричното му, но пък доста накланящо везните в една от двете посоки решение.

Снимка 270692

Така или иначе до почивката голове не паднаха.

След нея феновете на Юнайтед освиркваха всяко едно отсъждане на Мейсън, като репликите към него не секваха.

Жозе Моуриньо запази присъствие на духа, но бе видимо, че също не е особено щастлив от случващото се.

Снимка 270691

Най-нелогичното се случи след 67 минути игра, когато Грант Лийдбитър, при първия си старт като титуляр във Висшата лига, получи добра топка в половината на съперника, стреля и резултатът беше открит - 0:1.

Справедливостта все пак възтържествува, като 5 минути преди края на мача Марсиал се разписа за 1:1, а секунди по-късно Погба оформи оказалото се и крайно 2:1.