Турнир: Лига Европа Стадион: "Бенито Виямарин", гр. Севиля (Испания) Зрители:
90+3′

КРАЙ НА МАЧА!

Бетис - Манчестър Юнайтед 0:1 в мач-реванш от Лига Европа (общ резултат 1:5)

Манчестър Юнайтед надви Бетис в Севиля и подпечата визата си за 1/4-финал в Лига Европа

Маркъс Рашфорд отбеляза единственото попадение в мача

80′

10 минути до края на мача. Двубоят се доиграва. Всичко е ясно и Юнайтед ще бъде сред осемте най-добри отбора в Лига Европа.

69′

Бруно Фернандеш е заменен от Антони Еланга.

Снимка 610587

65′

Марсел Забицер на два пъти имаше възможност да обстрелва вратата на Бетис в рамките на само една минута. Първият му удар беше спасен от Руи Силва, а при втория шут топката премина покрай гредата.

60′

Маркъс Рашфорд напуска терена, а Джейдън Санчо влиза на негово място.

60′

Това ще е всичко от страна на Фред, който бива заменен от Марсел Забицер.

Снимка 610588

56′

ГООООЛ! РАШФОРД! Голмайсторът на "червените дяволи" окончателно уби всяка интрига в двубоя с настъшването на 56-а минута. Той получи топката от Каземиро около дъгата на наказателното поле и с техничен удар с външен фалц не остави шансове на вратаря на Бетис.

54′

ДЕ ХЕА! Страхотно спасяване на вратаря на Юнайтед. Айосе Перес стреля с глава след корнер, но само за да види блестящата намеса на испанския страж.

52′

Руи Силва реагира блестящо, за да откаже Маркъс Рашфорд, който си освободи пространство в наказателното поле и стреля бързо по трева в средата на целта.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45+1′

КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ!

45′

ГРЕДА ЗА МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД! Бруно Фернандеш центрира от пряк свободен удар, топката до достигна до Пелистри, който нанесе удар към вратата, Вегхорст се размина на сантиметри от кълбото и то се отби от левия страничен стлъб.

38′

Бруно Фернандеш отправи обещаващо центриране, но то не намери път към никой от атакуващите играчи. Топката излезе извън игра и Бетис изпълни удар от вратата.

32′

НОВ ШАНС ЗА БЕТИС! Айтор Руибал изведе Хуанми сам срещу Де Хеа, но вратарят на "червените дяволи" излезе предвидливо, скъси ъгъла и не позволи да бъде преодолян.

Снимка 610581

29′

Жълт картон за Факундо Пелистри.

24′

Мануел Пелегрини е принуден да направи непланувана смяна, тъй като Абнер страда от контузия и Хуан Миранда влиза на негово място.

22′

Доста динамични първи минути на стадион "Бенито Виямарин" в Севиля. Домакините търсят ранно попадение, с което да върнат по някакъв начин интригата в мача, а "червените дяволи" дебнат да накажат своя домакин с някоя бърза контраатака и да убият ентусиазма им.

Снимка 610582

11′

ГРЕДА ЗА БЕТИС! Капитанът Хоакин нанесе коварен удар от дистанция и топката облиза десния страничен стълб. Англичаните оцеляха и в тази ситуация.

8′

ШАНС ЗА ДОМАКИНИТЕ! Хуанми получи перфектен пас от Перес, надбяга тромавия Магуайър и стреля към вратата на Юнайтед, но топката премина на сантиметри от гредата.

1′

6. Виктор Руис

Отборът на Манчестър Юнайтед гостува на Бетис в Севиля тази вечер от 19,45 часа в един от най-интересните реванши от 1/16-финали в турнира Лига Европа.

Преди седмица "червените дяволи" се наложиха с 4:1 на "Олд Трафорд" и до голяма степен си осигуриха класирането напред. Този успех дойде след унизителната загуба с 0:7 от Ливърпул и с него възпитаниците на мениджъра Ерик тен Хаг показаха, че са преодолели шока.

Головете тогава вкараха Маркъс Рашфорд, Антони, Бруно Фернандеш и Воут Вегхорст. През уикенда Манчестър Юнайтед направи 0:0 със Саутхамптън, докато Бетис записа равенство 1:1 при визитата на Виляреал.

"Червените дяволи" ще бъдат без Антони, който не пътува за Испания поради заболяване. С картони висят Каземиро и Бруно Фернандеш, но и двамата ще играят, въпреки заплахата да бъдат наказани за следващия мач.

Манчестър Юнайтед - Бетис 4:1 в Лига Европа

Манчестър Юнайтед се съвзе от шока и размаза Бетис в Лига Европа

"Червените дяволи" със сериозно предимство

"Имаме добър резултат, но отново ще разчитаме на най-добрите си играчи", каза Тен Хаг.

Наставникът на Бетис Мануел Пелегрини ще може да разчита отново на Уилям Карвальо, който не игра срещу Виляреал поради наказание. Извън сметките му остава Луис Фелипе.

В групата се завърна аржентинецът Хуан Крус, който вече тренира пълноценно след възстановяване от мускулна травма.