Манчестър Юнайтед победи Бетис с 1:0 като гост в мач-реванш от осминафиналите в турнира Лига Европа. В първия двубой "червените дяволи" спечелиха с категоричното 4:1 и с общ резултат 5:1 се класираха на 1/4-финал в турнира.

Единственият гол в мача падна в 56-а минута, когато Рашфорд стреля технично от дистанция и донесе успеха за своя отбор.

Бетис - Манчестър Юнайтед 0:1 (Развой на срещата по минути)

"Червените дяволи" излизат с комфортен аванс от 4:1

Победата за гостите не дойде никак лесно. Още в 8-ата минута Хуанми получи перфектен пас от Перес, надбяга тромавия Магуайър и стреля към вратата на Юнайтед, но топката премина на сантиметри от гредата.

Снимка 610580

Три минути по-късно капитанът Хоакин нанесе коварен удар от дистанция и топката облиза десния страничен стълб.

До средата на първата част станахме свидетели на доста динамични минути на стадион "Бенито Виямарин" в Севиля. Домакините търсеха ранно попадение, с което да върнат по някакъв начин интригата в мача, а "червените дяволи" дебнеха да накажат своя домакин с някоя бърза контраатака и да убият ентусиазма им.

Снимка 610587

В 32-та минута Юнайтед отново оцеля, след като Айтор Руибал изведе Хуанми сам срещу Де Хеа, но вратарят на "червените дяволи" излезе предвидливо, скъси ъгъла и не позволи да бъде преодолян.

В края на първото полувреме и гостите удариха греда. Бруно Фернандеш центрира от пряк свободен удар, топката достигна до Пелистри, който нанесе удар към вратата, Вегхорст се размина на сантиметри от кълбото и то се отби от левия страничен стлъб.

Снимка 610588

Десет минути след подновяването на играта голмайсторът на "червените дяволи" Маркъс Рашфорд окончателно уби всяка интрига в двубоя. Той получи топката от Каземиро около дъгата на наказателното поле и с техничен удар с външен фалц не остави шансове на вратаря на Бетис.

Снимка 610591

Малко след това Марсел Забицер на два пъти имаше възможност да обстрелва вратата на Бетис в рамките на само една минута. Първият му удар беше спасен от Руи Силва, а при втория шут топката премина покрай гредата.

До края на мача темпото на игра спадна и "червените дяволи" се поздравиха със заслужен успех.