Манчестър Юнайтед успя, макар и частично да заличи срама, нанесен от Ливърпул преди дни. "Червените дяволи" победиха Бетис в първи мач от осминафиналите на Лига Европа.

Юнайтед се наложи с 4:1 на "Олд Трафорд". Така тимът на Тен Хаг има сериозно предимство преди реванша в Испания.

Срещата започна обещаващо за домакините. В 5-ата минута Воут Вегхорст вкара, но попадението не бе признато заради засада.

Снимка 609684

Само минута по-късно "червените дяволи" направиха бърза контраатака отдясно, Бруно Фернандеш намери в наказателното поле за Вегхорст, топката стигна до Рашфорд, който стреля мощно под напречната греда за 1:0.

Манчестър Юнайтед - Бетис, 4:1, (Развой на срещата по минути)

Категорична победа на "червените дяволи"

Двата тима продължиха да се борят, но домакините владееха. В 32-ата минута обаче испанците показаха, че нямат никакво намерение да се предават. Хуанми намери Айосе Перес на ръба на наказателното поле, който отправи много плътен изстрел по земята и преодоля Де Хеа, за да изравни 1:1.Играчите на Бетис задържаха празненствата си, тъй като съдията Даниел Зиберт направи знака за VAR преглед на гола, най-вероятно за да се увери, че не е имало игра с ръка при атаката. Голът бързо бе зачетен, за радост на гостите за 1:1.

Снимка 609674

Само минута преди края на полувремето испанците имаха нов шанс. Айосе Перес овладя подаване в наказателното поле и след добро първо докосване прати топката в долния десен ъгъл, но се получи рикошет, след който Давид де Хеа бе излъган, но топката не влезе във вратата му, но срещна левия страничен стълб. През втората част Юнайтед удари.

В 52-ата минута Антони получи пас от Бруно Фернандеш отдясно в близост до наказателното поле, овладя и нанесе фамозен удар. Топката попадна право в целта, Браво дори не успя да се намеси за 2:1. Люк Шоу изпълни ъглов удар и качи топката на главата на Бруно Фернандеш, чийто точен изстрел от точката на дузпата се заби право в левия ъгъл.

Снимка 609679

Осем минути преди края на редовното време, Скот МакТоминей пробва обещаващ удар, отбит от вратаря право към Воут Вегхорст, който стигна до топката в наказателното поле и с бърза добавка прониза левия ъгъл за 4:1.

Реваншът в Испания е точно след седмица.