Мениджърът на Манчестър Сити - Пеп Гуардиола заяви, че е горд от момчетата си, тъй като съперникът е бил доста добър. "Гражданите" се класираха за полуфиналите на Шампионска лига след победа с 1:0 над Атлетико (Мадрид) на "Етихад" и 0:0 в реванша на "Уанда Метрополитано".

"Първото полувреме беше доста добро. Излязохме агресивно, имахме едно-две чисти положения. Те ни натискаха много, Атлетико изигра отлично второ полувреме. Забравихме да играем и имахме големи, големи проблеми. Те имаха шансове за гол, а ние второто полувреме имахме само един.

Трябва да се адаптираме. Когато един отбор играе така, ние не можем да държим топката и нашето градене на атаките беше в опасност.

Това е третият път в нашата история, в който сме на полуфинал. За нашия клуб това е невероятно постижение. Не очаквах нещо друго. Говорихме за това на полувремето. Казах им да се приготвят за най-лошото.

Играхме с Ливърпул преди няколко дни, дойдохме тук и през второто полувреме те ни поразиха. Ако не бяхме играли по начина, по който играхме в първия мач, нямаше да седим тук и да казваме, че сме се справили.

На този стадион в това състезание винаги е трудно. Не можем да очакваме всеки път да правим всичко прекрасно. Трябва да страдаме.

Горд съм, защото съперникът беше наистина добър. Опитахме се да владеем топката, но не успяхме. С хората и шансовете, които имаха, можеха да вкарат гол", каза Гуардиола.

Атлетико (Мадрид) и Манчестър Сити завършиха 0:0 в Шампионска лига

Ман Сити е на 1/2-финал в Шампионска лига след драма на "Уанда Метрополитано"