Манчестър Сити стигна до 0:0 на стадион "Уанда Метрополитано" в Мадрид срещу Атлетико и се класира на полуфинал в Шампионска лига. Срещата-реванш между "дюшекчиите" и "гражданите" бе изпълнена с положения, картони и спорни ситуации, но тимът от Манчестър се оказа краен победител след успеха си с 1:0 на "Етихад" преди седмица.

На полуфиналите в най-силния европейски клубен турнир Сити ще се изправи срещу 13-кратния носител на трофея - Реал (Мадрид).

Снимка 570565

Първата опасна атака на домакините се разви по десния фланг, но центрирането на Йоренте беше пресечено. Малко по-късно Гюндоган шутира извън наказателното поле и топката мина встрани от вратата.

В 10-ата минута Де Бройне центрира от корнер, а Стоунс беше изпуснат и отправи удар с глава, но над гредата. Точно преди да изминат 20 минути Едерсон излезе навреме и изпревари спринтиращия Жоао Феликс. В ответната атака Бернардо нахлу опасно в наказателното поле, но топката му беше избита.

Атлетико (Мадрид) - Манчестър Сити 0:0 (Развой на срещата по минути)

Сблъсъкът на "Уанда Метрополитано" започва в 22:00 часа

В средата на полувремето Де Бройне шутира от воле, но Рейнилдо се изпречи на пътя на топката и тя излезе в корнер. Сити уцели греда в 30-ата минута. Гюндоган насочи технично топката в ъгъла, но тя се отби от левия страничен стълб. При добавката на германския полузащитник Фелипе се оказа на точното място и предотврати сигурно попадение.

В началото на втората част Атлетико опита натиск, който веднага ентусиазира публиката на "Уанда Метрополитано". Десетина минути след началото на частта дойде и най-изгодната ситуация, когато след центриране отдясно Феликс игра с глава, но не успя да намери пазената от Едерсон врата. 60 секунди по-късно Гризман опита удар от движение от дъгата, който прелетя в близост до целта.

Снимка 570564

Малко след влизането си в игра Родриго Де Пол имаше шанс да изравни общия резултат. Жоао Феликс измъкна топката между трима, комбинира с Кореа, който намери сънародника си, но ударът на бившия играч на Удинеце мина близо до вратата на гостите. Шест минути преди края Анхел Кореа свали с гърди много добре към Куня, чийто удар от 7-8 метра бе блокиран. От последвалия ъглов удар Савич имаше шанс да отбележи, но топката в близост до голлинията бе непосилна за черногореца.

Ливърпул и Бенфика завършиха 3:3 в Шампионска лига

Ливърпул елиминира Бенфика след голово шоу на "Анфийлд"

Англичаните ще играят с Виляреал на полуфинал

В последните минути на срещата се изрази истинско меле край тъчлинията, след което Фелипе бе изгонен. Бразилецът влезе грубо в краката на Фодън, а впоследствие и изрита неспортсменски англичанина при спряла игра. В следващите секунди Зинченко, който загряваше отстрани и Стефан Савич се намесиха в разпрата. Илкай Гюндоган пък имаше шанс да убие мечтите на Атлетико в продълженията, останал един на един с Облак, но словенецът запази хладнокръвие и отрази.