Лудогорец се справи без особени затруднения с исландския Валур в среща-реванш от втория предварителен кръг на Лига Европа.

Първият двубой, далеч от Разград, завърши при резултат 1:1, но тази вечер спор в това, кой бе по-добрият тим на терена, нямаше.

Шампионите на България се наложиха с 4:0 над опонентите си, след попадения на Битон, Икоко и Шверчок, разписал се на два пъти.

Снимка 436840

Лудогорец категорично бе по-добрият състав на терена, но ако не бяха солидните намеси на вратаря Пламен Илиев, резултатът можеше да е по-различен.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

Лудогорец - Валур, на живо

Лудогорец - Валур 4:0

ТНС чака разградчани в следващия кръг

Полувремето стартира с неочаквани скоростни действия на гостите в атака. Между четвъртата и петата минута на двубоя Илиев на два пъти спаси тима си, като се намеси по перфектен начин при изстрели от непосредствена близост.

Във втория случай съперниковият състезател бе оставен непокрит и стреля с глава от едва няколко метра разстояние, но Илиев улови.

В седмата минута Кешеру прати пас като по конец към Жоржиньо, който центрира към Битон. Оставен без опека в пеналта, Битон се разписа от близка дистанция, давайки предимство на състава си в общия резултат.

Още седем минути след това последователни опити на Жоржиньо и отново на Битон се оказаха неуспешни, но натискът на домакините се засилваше неимоверно.

Снимка 436842

В 24-ата минута Чибота прати удивително точно центриране към Икоко, който с летящ плонж покачи на 2:0, правейки продълженията в сблъсъка невъзможни.

Чибота получи още един шанс пред вратата на съперника, но негово изпълнение от границата на наказателното поле се оказа неуспешно. Въпреки това до почивката Лудогорец, на пръв поглед, си беше осигурил достатъчно комфортна преднина, за да се класира в следващата фаза от турнира.

През второто полувреме в игра за разградчани се появи ветеранът Вандерсон, който незабавно раздивижи допълнително играта на тима.

Чибота продължаваше все така да бъде най-полезният футболист на терена, като не спираше да захранва съотборниците си с центрирания отляво.

Снимка 436831

Атаките на лудогорци не секнаха и за минута, като до средата на втората част те вече можеха да водят с поне 4 гола разлика, ако не бяха пропуските на Битон и Кешеру. Нападателят от северната ни съседка определено нямаше ден, като пропиля няколко чудесни възможности за реализиране на попадение в срещата.

Резултатът все пак стана именно 4:0, след като на терена се появи Якуб Шверчок.

Той замени Кешеру и само в рамките на две минути се разписа на два пъти - първо след добра атака на тима си, а след това и с чудесно индивидуално представяне и силен завършващ удар.

Така успехът бе повече от достатъчен за разградчани, за да продължат в следващия етап от надпреварата. Там те ще срещнат уелския TNS (The New Saints).

Валур пък има все така само една победа като гост в европейските клубни турнири от вече 29 мача.