Лудогорец разгроми Валур и очаква уелския си опонент в следващия кръг от Лига Европа

Минималното добавено време ще бъде 4 минути.

84′

ГОООООООООООООООООООООООООООЛ!!!

4:0!

Втори гол на Шверчок!

Пое топката с лявото си рамо, насочи я пред краката си и с мощен изстрел разстреля вратаря на съперника!

82′

ГООООООООООООООООООООООООООООЛ!!!

3:0!

Страхотен пас на Битон към Жоржиньо, той асистира на влезлия преди малко Шверчок и топката отново е във вратата.

Майсторско изпълнение от около 15 метра на нападателя на разградчани.

79′

Шверчок заменя Кешеру.

75′

Представянето на Битон вдъхва увереност не само на самия него, но и на отбора въобще.

Много подавания преминават през него, като личи, че той е готов за отговорността да бъде една от централните фигури в постройката на състава.

Снимка 436842

70′

Омарсон сменя Петри.

66′

Омарсон сменя Сигурдсон.

65′

Финсен сменя Сигурдсон.

64′

Вандерсон сменя Чибота.

59′

Пропуск на Кешеру!

Не успя да насочи правилно топката при скоростна атака за Лудогорец.

Не е доволен от тази своя неточност...

51′

Чибота е един от най-полезните състезатели за домакините в мача.

Не спира да притеснява с центриранията си бранителите на Валур.

Всеки негов пас е точен. Рядко греши при опитите си за асистенции.

48′

Добър пробив на Жоржиньо още в началото на втората част.

Неуспешен опит за центриране.

Топката е върната в притежание на съперника.

46′

Ейнарсон сменя Халдорсон.

45′

Старт на вторите 45 минути.

45+3′

Полувремето стартира с неочаквани скоростни действия на гостите в атака. Между четвъртата и петата минута на двубоя Илиев на два пъти спаси тима си, като се намеси по перфектен начин при изстрели от непосредствена близост.

Във втория случай съперниковият състезател бе оставен непокрит и стреля с глава от едва няколко метра разстояние, но Илиев улови.

В седмата минута Кешеру прати пас като по конец към Жоржиньо, който центрира към Битон. Оставен без опека в пеналта, Битон се разписа от близка дистанция, давайки предимство на състава си в общия резултат.

Още седем минути след това последователни опити на Жоржиньо и отново на Битон се оказаха неуспешни, но натискът на домакините се засилваше неимоверно.

В 24-ата минута Чибота прати удивително точно центриране към Икоко, който с летящ плонж покачи на 2:0, правейки продълженията в сблъсъка невъзможни.

Чибота получи още един шанс пред вратата на съперника, но негово изпълнение от границата на наказателното поле се оказа неуспешно. Въпреки това до почивката Лудогорец, на пръв поглед, си беше осигурил достатъчно комфортна преднина, за да се класира в следващата фаза от турнира.

45+2′

Почивка.

45′

Две минути продължение.

44′

Скоростен пробив на Жоржиньо!

Излиза очи в очи с вратаря на Валур.

Изстрелът му обаче попада в тялото на стража.

41′

Провокация на съперников състезател срещу Горалски.

Не се поддаде футболистът на разградчани.

Играта продължава без нови официални предупреждения.

37′

Ново официално предупреждение за състезател на съперника.

Този път го получава Сигурдсон.

35′

Жълт картон за Педерсен.

Първи в мача.

33′

Нова неточност в защитата на Лудогорец.

Този път от страна на Форстър.

Успява все пак да коригира действията му Терзиев.

Опасността е предотвратена.

30′

Чибота шутира с десния крак!

Този път много далеч от истината беше изпълнението му.

Топката отново е в притежание на съперника.

24′

ГООООООООООООООООООООООООЛ!!!

2:0!

Попадение на Икоко с глава!

Чудесно изпълнение на състезателя на разградчани.

С летящ плонж той удвоява предимството на състава си.

Брилянтно центриране на Чибота.

22′

Кешеру получава добро подаване на границата на наказателното поле.

Вместо да подава или стреля, опитният нападател си повежда прекалено дълго топката и губи притежанието й.

20′

Пореден ъглов удар в полза на Лудогорец.

Пробив на Недялков завърши с центриране в тялото на защитник на съперника.

Нищо опасно след подаването от корнера.

Снимка 436824

Източник: Официален сайт на Лудогорец

14′

Последователни опити на Жоржиньо и Битон!

Първият стреля, топката бе отразена и попадна в краката на голмайстора в мача до момента.

Той пробва да шутира от движение, но не успява за втори път да порази целта.

9′

Чибота опитва да стреля в стил "Анри".

Далеч от вратата.

Несполучливо изпълнение на Мавис.

Снимка 436822

7′

ГООООООООООООООООООООООООООЛ!!!

1:0!

Пробив на Кешеру, подаде към Жоржиньо, който продължи паса към Битон.

Останал в прекрасна позиция, футболистът на Лудогорец нямаше как да пропусне.

Разградчани повеждат в резултата!

6′

Кешеру напредва в наказателното поле на съперника.

Получава топката пред вратата на Валур.

За негово съжаление, той едва я закача с десния си крак и не успява да я насочи.

Малшанс за разградчани.

5′

Нов изстрел във вратата на Илиев.

От близка дистанция, с глава.

Стражът хваща уверено топката в ръцете си.

4′

Педерсен изпревари бранителите пред себе си.

Напредна в полето на Илиев и понечи да стреля.

Българският вратар спасява.

Сериозна опасност, след грешка на Терзиев.

3′

Битон стреля!

Първи точен изстрел в една от двете врати.

Вратарят спасява.

2′

Пробив на Жоржиньо.

Опитва центриране след спринт по десния фланг.

Топката излиза в аут.

2′

Добре беше затворен Кешеру.

Кълбото бе свалено към него и той опита да стреля, но бранителите положиха максимални усилия и до сериозна опасност не се стига.

1′

Баджи Финсен

Лудогорец излиза срещу Валур в опит да измие срама от равенството в Исландия. Първият мач между двата тима от втория предварителен кръг на Лига Европа завърши при резултат 1:1.

Анисе успя да измъкне българския шампион от още по-голям срам, изравнявайки в последните секунди.

Разградчани са единственият тим в бг първенството, който е с пълен актив от точки, но в последния си мач срещу Витоша (Бистрица) момчетата на Стойчо Стоев не се представиха убедително.

След неприемливото държание на Марселиньо в двубоя срещу Ференцварош Стойчо Стоев обяви, че Марселиньо няма да играе с екипа на "орлите", докато той е треньор.

Стойчо Стоев: Докато аз съм треньор, Марселиньо не е част от Лудогорец!
Обновена

Стоев: Докато аз съм треньор, Марселиньо не е част от Лудогорец!

Той направи неща, които всеки човек с достойнство не би подминал с лека ръка"

"Нагласата ни е да спечелим. При нас всеки мач е така. Дано не дадем възможности на съперника да ни затрудни. Те ще са по-затворени и ще разчитат на евентуални грешки.

Футболистите осъзнават важността на мача и вярвам, че ще направят това, което се очаква от тях", сподели наставникът на Лудогорец преди срещата.

Валур има само една победа като гост в европейските клубни турнири от общо 28 мача.