Локомотив София загуби с 0:1 от шампиона на Узбекистан Буньодкор в поредната си контрола от лагера в Анталия, съобщава „Дарик".

През първото полувреме по-настъпателни бяха узбеките, които стигнаха до седем корнера пред вратата на Митрев. При изпълненията им те търсеха 2-метровия се централен нападател Тимур, който бе опазен от Бранеков. Локомотив игра организирано в защита, а вратарят Митрев направи 3 спасявания след далечни удари.

„Железничарите" дебнеха на контраатаки, но стигнаха само до един възможност - още в 6-ата минута Маркиньос стреля опасно от фаул, но топката мина на сантиметри над вратата.

При осмия корнер в полза на узбеките, Шодиев с глава реализира за 0:1. 7 минути по-късно Трифонов уцели напречната греда след пас на Маркиньос.

В 80-а Маркиньос отново застраши вратата на узбеките от фаул, но вратарят отново спаси. Така въпреки натиска си, Локомотив София не успя да стигне до изравнителен гол. Белгиецът Раул получи контузия към края на мача.