Пловдивският Локомотив постигна втората си победа на турска земя. В поредна проверка от лагера в Анталия, момчетата на Христо Колев-Бащата се справиха с последния в унгарското футболно първенство Бекешчаба (2:0).

„Смърфовете" контролираха изцяло днешната среща, а попаденията реализираха тарторите на тима-Емил Гъргоров и Мартин Камбуров.

В 31-ата минута Крум Стоянов центрира отляво по земя, Бадема хитро промуши топката във вратата през защитата на унгарците. Второто попадение за българския клуб падна след почивката. След атака отдясно, Пламен Крумов пусна на Веселин Марчев, който центрира по трева, Бирсент Карагарен прескочи топката и Мартин Камбуров я вкара с шут.

Срещата изгледаха селекционерът Ивайло Петев и наставникът на Иртиш Димитър Димитров - Херо.

ЛОКО (ПД)-БЕКЕШЧАБА 2:0

1:0 Гъргоров (31'), 2:0 Камбуров (62')