В един доста нелицеприятен и лишен от голови ситуации мач, лидерът в Западната "Б" Група Монтана победи с минималното 1:0 Локомотив (Пловдив), в мач от турнира "Албена къп".

Първото полувреме бе лишено от футболни качества и двата отбора здраво се счепкаха в битката по между си, като действията се развиваха в средата на терена.

В 28-ата минута, при единоборство по между си Даксон и Кондев влезнаха в саморазправа и главният атрбитър им показа директни червени картони. Това още повече нажежи обстановката на терена и играта се накъса от многобройни фаулове и груби прояви.

През вторите 45 минути тимът на Локомотив се опита да наложи надмощие, особено след влизането на бразилеца Том.

На няколко пъти той бе в удобни ситуации за обстрел на вратата на Монтана, пазена от бившия страж на Беласица Бахтарлиев, но до сериозна и чиста голова ситуация тимът от Пловдив не успя да стигне.

Най-чистото положение за "смърфовете" бе в 83-ата минута, когато резервата Лазаров проби мощно от дясно и центрира по тревата към друг дебютант Дамов, който от 2 метра не можа да порази целта.

Всичко в тази среща се реши в последната 90-ата минута, когато след майсторско центриране на Дани Петров високият нападател Мирослав Петров с удар с десния крак донесе победата на своя отбор.

След отбелязването на победния гол за Монтана Кюмюрджиев се опита да оспори съдийско решение и нападна съдията, за което получи червен картон.

СЪСТАВИ НА ДВАТА ОТБОРА:

Локо Пд: Ставрев, Мечечиев (Кюмюрджиев 76'), Трифонов, Сечков (Л. Николов 24'), Йошев, Караманов(Чернев 62) , Милотинович (Том 72), Даксон, Ан. Тодоров (Нарчев 79'), Делибашич (Данов 57), Заков (Писаров 46, Лазаров 72')

Монтана: Бахтарлиев, Бойчев (Д. Илиев 62), Г. Иванов, Личков, Крумов, Гаджев, Г. Владимирив (М. Петров 46'), Кондев, В. Иванов (Г. Петров 76'), Алдев (Харлов 46), И. Тодоров (Байраков76)

Жълти картони: К. Караманов, Йошев, Чернев, Кюмюрджиев (Локомотив), Г. Иванов, В. Иванов (Монтана)

Червени картони: Даксон, Кюмюрджиев (Локомотив), Кондев (Монтана)

Съдия: Радослав Станев

Асистенти: Пламен Хаджийски, Милен Станев

Стадион: "Албена 3", 150 зрители