Локомотив (Пловдив) победи Марица (Пловдив) с 2:1 в последната си контрола преди подновяването на шампионата в efbet Лига. Педриньо Фигуередо, който е на проби от януари в отбора, донесе победата на "смърфовете" след попадение 88-ата минута.

Валери Домовчийски подаде към Веселин Марчев в 24-ата минута, чийто удар разпечата вратата на Илко Пиргов и така Марица (Пловдив) откри резултата.

"Смърфовете" не се сломиха и в 38-та минута Бабакар Дион центрира отдясно, където Мартин Паскалев пое топката и с глава съумя да се разпише.

Съставът на Александър Томаш стигна до успеха в 88-та минута. Тогава Ивайло Димитров напредна, комбинира със асистра Педриньо и по този начин бразилецът реализира победното попадение

Локомотив (Пловдив) приема Ботев (Враца) на 12 февруари в първия си мач от пролетния дял на efbet Лига.