Съдията Антон Генов взриви мача в Мездра, в който гостуващият Черно море обърна домакините от Локомотив с 2:1 от 0:1. В 20-ата минута Исмаил Иса откри за "железничарите". Ключова обаче се оказа 82-ата, в която топарбитърът ни свири третата си дузпа за седмицата след двете за 2:1 за Литва в световната квалификация със Сърбия.

Ситуацията бе изключително спорна - след хитър пас на Здравка Лазаров от Черно море съотборникът му Георги Илиев протегна крак към топката заедно с капитана на Локо Предраг Пажин. След това "морякът" се строполи в пеналта, но остана впечатление, че неговият крак пада върху този на Пажо.

Манолов реализира за 1:1, а феновете на домакините искаха да нахлуят на терена и да линчуват Генов. Един от тях дори строши предпазната ограда и тръгна към полето, но бе хванат от полицаите. Минута преди края с левия крак Илиев донесе победата на гостите. След края Пажин поиска бурно обяснение от съдийската тройка.

"Всичко това е наслоено от дълги години, от една групичка, която е в Изпълкома", категоричен бе изпълнителният директор на Локо (Мз) Бачев.

„В БФС се толерират определени отбори и хора. Генов пък всички вече го знаят," коментира бившият национал.