Академия Литекс спечели първия си трофей този сезон. Юношите от набор 96 завоюваха купата на БФС, след като победиха на финала Черно море с 2:1.

Двубоят се игра във Велико Търново и бе изгледан от "златните момчета" на родния футбол Христо Стоичков, Трифон Иванов и Цанко Цветанов.

В герой за "оранжевите" се превърна нападателят Кирил Десподов, забил и двата гола за успеха. Момчетата на Николай Димитров започнаха напористо и още в 12-та минута поведоха в резултата. Стефанов бе спънат в наказателното поле и капитанът Десподов хладнокръвно реализира отсъдената дузпа. До края на полувремето ловчанлии продължиха да имат превес, но не стигнаха до нови попадения.

Силният вятър попречи на двата тима да покажат по-стойностен футбол. След почивката символичните домакини от Черно море тръгнаха по-решително да търсят обрат. В 66-та минута Димитров наказа грешка в ловешката отбрана и изравни.

Това стресна играчите на Литекс, които реагираха като ужилени и вдигнаха оборотите. В 71-ата минута резервата Минков центрира отдясно в пеналта, където Десподов от упор разстреля стража на "моряците" и така донесе ценното отличие за "оранжевите".