Шампионът на България Литекс победи шампиона на Полша Лех (Познан). Ловчанлии се наложиха с 2:0 над поляците в контрола играна в турския курорт Белек.

Срещата започна равностойно като играчите на Лех предотвратиха няколко опасни удара на Христо Янев и Том. В  11-ата минута националният бранител Николай Бодуров неутрализира сигурно попадение на Рудневс.

До края на полувремето по двама играчи от двата тима получиха жълти картони за нарушения. От тима на "оранжевите" санкционирани бяха Дока и Том.

Второто полувреме започна с преимущество за ловчанлии. В 53-ата минута логичното се случи, когато Том се пребори със  защитник на Лех и успя  да отклони топката към Джерманович, който отблизо прати топката в мрежата. В следващите минути последва доста разкъсване на играта, продиктувано от многобройните смени.

В 84-ата минута играчът на проби в Литекс Диуф сложи точка на спора и удвой резултата, след центриране на Янев.