Литекс започна с победа летните си контроли. На своя при с горещо време оранжевите надиграс с 3:1 втородивизионния Ботев Криводол. Станимир Стоилов даде шанс на всички свои футболисти.

С добри изяви се отличиха новите попълнения - Христо Янев и Николай Бодуров. Именно след дълъг пас на Бодуров капитанът Ивелин Попов откри резултата в 18-та минута.Нападателят пое топката и от въздуха я прати между краката на вратаря Артакиев.

Привлеченият от Гренобъл бивш футболист на ЦСКА изпълни своя специалитет от пряк свободен удар от около 20-ина метра, покачи на 2:0. Две минути по-късно, отново той, центрира от ляво и Нифлор изпревари стража на гоститеза 3:0. Французинът можеше да вкара и второ попадение, но в 39-та минута след центриране на Бодуров ударът му с глава срещна напречната греда.

След почивката двамата треньори направиха много смени. Играта се накъса, а гостите в 60-та минута успяха да намалят.

Наставникът на ловчанлии сподели след двубоя, че има още какво да се желае от неговите играчи.

"Не играхме по начина, по който искам аз. Бяхме отпуснати. Вярно е, че създадохме доста положения, но не е това футболът, който искам да виждам. Предстои ни още много работа. Не мога да давам сега оценки на новите попълнения, тъй като сме в началото на подготовката. При всички положения обаче ще ни трябват още нови футболисти", категоричен бе Стоилов.

Той добави, че играчите, които са взел и участие в контролата срещу Ботев Криводол ще пътуват с отбора за Холандия в неделя.

Литекс - Ботев(Криводол) 3:1

Голмайстори: 1:0 Ивелин Попов 18, 2:0 Христо Янев 25, 3:0 Нифлор 27, 3:1 Николай Владинов 60

Състави:

Литекс: Голубович /46 Тодоров/, Бодуров /72 Максим Стойков/, Занев, Петков /57 Панов/, Николов /46 Барт/, Йеленкович (46-Алесандро Сандриньо), Кишишев /57 Диего/, Янев /52 Цветков/, Попов /70 Г.Миланов/, Нифлор /46 Дока/, Адриано Мирандо

Ботев: Артакиев, Н.Борисов, Арнаудов, Траянов, Казачки, Батинов, Миков, Б.Борисов, Киров, Б.Боянов, Аризанов /Донев, Н. Боянов, Панов, Александров, Владинов, Милчев, Баев, Йовчев, Трифонов, Красимиров, Христов, Ефремов, Каменов/

Стадион: "Ловеч"