Литекс победи с 5:0 вчера юношите старша възраст на клуба. Крум Бибишков отбеляза два гола и за сетен път доказа, че се намира в отлична форма.

Михаил Венков, Сандриньо и влезлият след почивката Петър Златинов вкараха другите три попадения за "оранжевите". Люпко Петрович пусна в стартовия състав обещаващия юноша Делян Колев, който игра на мястото на все още невъзстановения Небойша Йеленкович.

Бандаловски започна като десен бек, а Венков застана на обичайната си позиция - отляво на отбраната на ловчанлии. Централната двойка бранители през първото полувреме бе сформирана от Живко Желев и Пламен Николов. Доста дейни по двете крила бяха бразилецът Уелингтом и Ивелин Попов. През второто полувреме Люпко Петрович направи няколко смени.

"Въпреки че паднаха с 0:5 от батковците, юношите старша възраст показаха на моменти доста добър футбол. Което ще рече, че в детско-юношеската школа на Литекс има футболисти, които един ден ще заиграят в представителния тим на клуба", заяви пред "Топспорт" човек от ръководството на двукратните шампиони.