Литекс победи Белите орли с 4:0 в контрола. Едва след почивката "оранжевите" се разиграха и в последните 25 минути набутаха четири гола във вратата на "орлите".

Том вкара за 1:0 в 65-а минута. Само четири минути по-късно отново той подаде на Златинов, който покачи на 2:0. В 79-ата минута Сандриньо направи 3:0, а крайното 4:0 оформи Бето от дузпа.

Преди спаринга стана ясно, че титулярният десен бранител на Литекс Джемал Берберович ще отсъства от терена поне месец. Босненският национал получи тежка травма по време на евроквалификацията Норвегия - Босна и Херцеговина. След направения ядрено-магнитен резонанс се разбра, че има и счупена костица и лекарите му сложиха шина, която ще носи около три седмици.

Съставът на Литекс: Господинов, Р. Попов, Кирилов, Николов, Венков, Генчев, Слайтер, Сандриньо, Златинов, Родич, Бибишков (Тодоров, Манолев, Том, Бето, Бончев, Колев, Филипов)