Литекс записа разгромна победа с 6:0 над сборен отбор от област Ренкум. Това бе втора проверка на шампионите от началото на лагера в Холандия. Ивелин Попов откри резултата в седмата минута. Том направи 2:0 в 29-ата. До края на полувремето страхотен шут на Ивелин Попов облиза гредата. Удар на Дока също срещна десния стълб.

Веднага след началото на второто полувреме Литекс стигна до трети гол. Том вкара след самостоятелен пробив. Новото румънско попълнение Флорин Брату се разписа за сефте с оранжевата фланелка в 68-ата минута. Той заби от дузпа, отсъдена за нарушение срещу самия него.

Пет минути по-късно Христо Янев с техничен удар покачи за 5:0 за Литекс. Комбинация между близнаците Илия и Георги Миланови в 80-ата минута завърши с греда на последния. Христо Янев отбеляза втория си гол в 85-ата минута, с което фиксира крайното 6:0.

Литекс - Ренкум 6:0

Стадион: База Златно Лале, Доорверт

Литекс: 31. Родриго Галато, 3. Петър Занев, 6. Ивайло Петков, 18. Илия Миланов, 22. Пламен Николов, 11. Флорин Брату, 15. Дока Мадурейра, 8. Уелингтом да Силва - Том, 10. Алехандро Сандриньо, 23. Небойша Йеленкович, 71. Ивелин Попов