Динамо (К) направи това, за което дойде - победи с 2:1 Литекс в първия мач между двата отбора от плейофите на Лига Европа. А с това увеличи значително шансовете си за класиране в групите на надпреварата.

Двубоят започна равностойно, но за много кратко гостите овладяха инициативата. И така в 7-ата минута Милевский беше повален от Винисиус в малкия пеналт, а главният съдия посочи бялата точка. Зад топката застана сърбинът Нинкович, който откри резултата - 1:0 за Динамо.

Попадението обаче по никакъв начин не стресна ловчанлиии. Само шест по-късно Христо Янев отбеляза фамозен гол за 1:1. Кодо му върна топката на дъгата на големия пеналт, а той я овладя на гърди и от въздуха я прати в горния ляв ъгъл на Шовковский.

До края на полувремето украинският гранд стреля два пъти към вратата на Литекс, а в 41-ата само добрата намеса на Винисиус предотврати втори гол. "Оранжевите" пък шутираха три пъти. В 20-ата удар с глава на Бодуров мина на сантиметри от левия страничен стълб, а малко по-късно пък Мирасема с бомбен шут повали на земята Вукоевич.

Определено може да се каже, че за първите 45 минути ловчанлии се държха като равен с равен, дори на моменти бяха по-активни. Най-опасният човек за украинската врата беше бразилецът Том.

След почивката събитията на терена придобиха коренно различен характер. Киевчани вдигнаха оборотите и изцяло контролираха играта. Създадоха няколко не лоши положения пред Винисиус но попадение липсваше. От своя страна ловчанлии нямаха друга възможност освен да разчитат на контраатака.

Пробивите на Том по дясното крило обаче не намираха приложение в наказателното поле на съперника. Веднъж пък Шовковский трябваше да се намесва решително след бомбен изстрел на Христо Янев. Влезлият като резерва Светослав Тодоров също пробва безуспешно да намери вратата на украинците.

Динамо държа високото темпо до 78-ата минута, когато отбеляза втори гол. Страхотна атака на гостите отляво след комбинация между Милевский и Еременко позволи на Браун с глава на втора греда да отбележи за 2:1. След това Литекс започна да поглежда по-често пък противниковата врата. Въпреки това сериозно положение за изравняване нямаше. Вместо това в 91-ата Харуна пропусна да затвърди успеха на своя тим.