Отборите на Италия и Белгия завършиха наравно 2:2 в мач от третия кръг на група 2 в Лига "А" в Лига на нациите. "Скуадра Адзура" започна отлично двубоя на "Стадио Олимпико" в Рим и поваде с 2:0, но остана с 10 души и изпусна аванса си.

Домакините излязоха напред в резултата още в първата минута. Федерико Димарко пусна убийствено подаване за Андреа Камбиазо, който с хубав завършващ удар прати топката в мрежата за 1:0.

В 24-ата минута Италия отбеляза и второ попадение. Камбиазо овладя тънко подаване в наказателното поле и стреля към десния ъгъл, но Коен Кастел спаси брилянтно, а при добавката Матео Ратеги не сгреши - 2:0.

В 40-ата минута Лоренцо Пелегрини остави "Скуадра Адзура" с човек по-малко, след като получи директен червен картон за грубо влизане в краката на противников играч. Ситуацията бе гледана няколко минути с ВАР.

Белгия много бързо успя да се възползва от численото си превъзходство и още в 42-рата минута намали изоставането си. Леандро Тросар намери на чиста позиция Максим де Каупер, който с шут в десния ъгъл намали до 1:2.

В 61-вата минута логичното се случи и Белгия изравни резултата срещу десет от Италия. Ваут Фаес сервира топката на Леандро Тросар в наказателното поле, а играчът на Арсенал в врътна към десния ъгъл, преодолявайки Джанлуиджи Донарума за 2:2.

До края на срещата Белгия натисна в търсене на пълен обрат и трите точки, но не успя да отбележи наново и в крайна сметка двубоят в италианската столица завърши без победител.

След това равенство Италия остава лидер в класирането със 7 точки, а белгийците са трети с 4.

Лучано Спалети: Италия има шансове да стане велик отбор