Испания победи категорично с 3:0 Сърбия у дома в мач от Група А на Лигата на нациите, игран в Кордоба.

Домакините излязоха напред в резултата след едва пет минути игра, когато Педро Подо намери Аймерик Лапорт в наказателното поле, а централният защитник заби топката с глава в долния ляв ъгъл за 1:0.

В 54-ата минута Испания получи златна възможност да удвои аванса си от дузпа, отсъдена за игра с ръка в наказателното поле на Велко Бирманчевич. С изпълнението се нагърби Алваро Мората, но стреля над вратата.

В 65-ата минута Испания успя да достигне до второ попадение. Фабиан Руис с хитро подаване намери Алваро Мората, който нанесе страхотен удар към долния десен ъгъл и отбеляза за 2:0.

В 76-ата минута Страхиня Павлович получи червен картон и остави Сърбия с човек по-малко на терена.

От последвалия пряк свободен удар Алекс Баена се разписа и оформи крайното 3:0.

Испания - Дания 1:0 в двубой от Лига на нациите