Изпълнителният директор на Серия "А" - Луиджи Де Сиерво коментира причините, поради които италианският футбол изостава от своите европейски конкуренти. Според него основната причина за този спад е остарялата инфраструктура, като той подчерта, че модерните стадиони са абсолютно задължителни за бъдещето на играта на Апенините.
Ето какво каза той в изявление пред изданието "Undici":
"В нашата страна разполагаме с най-старите стадиони в Европа, като средната възраст на едно съоръжение надхвърля 70 години.
За щастие, ситуацията започва да се променя, но новият икономически модел няма да заработи напълно поне още шест или седем години. В същото време пропастта с останалите първенства ще продължи да се увеличава.
Имаме краен срок, който не може да бъде отложен: през 2032 година ще приемем Европейското първенство. Имаме изключителни проекти в ход".