Европейският шампион Испания надигра с минималното 1:0 Дания в мач от група 4 на Лига "А" в Лигата на нациите. Единственото попадение в срещата, която се игра в Мурсия  отбеляза Мартин Субименди в 79-ата минута на мача. Той стигна до избита топка извън наказателното поле и с хубав плътен удар изпрати топката в мрежата на Каспер Шмайхел.

Домакините имаха отличен шанс да поведат в резултата в 21-ата минута. Тогава Алваро Мората засече центриране в наказателното поле, намери пространство за удар и стреля, но топката мина встрани от вратата.

До почивката пред двата отбора се отвориха още две голови положения.

Първо в 32-ата минута Кристиан Ериксен даде страхотен успореден пас към Каспер Долберг, но Давид Рея успя да излезе на време и буквално взе топката от краката на нападателя.

В първата минута на първата част Ламин Ямал бе изключително близо до попадението. Звездата на Барселона получи топката в пространство, надбяга пазача си и се озова сам срещу вратаря, но изпрати топката над гредата.

През второто полувреме натискът на испанците се засили.

В 68-ата минута Алваро Мората бе близо до попадението. То стреля отблизо, но Каспер Шмайхел успя да се справи и запази вратата си суха.

В 79-ата минута на мача Испания все пак поведе. Мартин Зубименди, след центриране отдясно защитник на гостите изби топката към границата на наказателното поле, тя попадна ва крака на Мартин Зубеменди, който стреля от воле и вкара в мрежата на Дания. По пътя към вратата топката рикошира в защитник и влезе в мрежата. Голът бе дълго време разглеждан от ВАР заради предполагаемо нарушение на Микел Мерино срещу Виктор Нелсон и за евентуална засада, но в крайна сметка голът бе зачетен.

Снимка 686469

След 3 изиграни кръга "Ла Фурия Роха" е с актив от 7 точки, Дания остава с 6, Сърбия е с 4, а Швейцария все още няма нито една, като "кръстоносците" са допуснали 3 поредни загуби.