Нидерландският АЗ (Алкмаар) се класира за полуфиналите в турнира Лига на конференциите. Селекцията на Паскал Янсен сътвори истински подвиг и елиминира белгийския Андерлехт. Първата среща завърши при успех с 2:0 за клуба, който в по-ранен етап на надпреварата елиминира и нашия Лудогорец.

Тази вечер обаче АЗ тотално заличи този пасив на своя "АФАС Щадион", докарвайки нещата до продължения след победа с 2:0 в редовното време.

Началото беше повече от стихийно, след като Вангелис Павлидис отбеляза два гола още до 13-ата минута. Оттам насетне, ново попадение не падна и всичко трябваше да се реши след дузпи. Този път късметът не беше с футболистите на Андерлехт, които за разлика от надстрелването с Лудогорец, този път пропиляха две от трите си изпълнения. Вертонген и Сардела влязоха в ролята на грешници, а с пет точни изстрела, АЗ (Алкмаар) си проправи път към полуфиналите. Там ги очаква победителят от двойката Гент - Уест Хем.

Фиорентина загуби с 2:3 от Лех (Познан) в четвъртфинал от Лигата на конференциите